Evlilik Sitesi

Uzun Ömürlü Evliliğin Sırları

Uzun Ömürlü Evliliğin Sırları, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Uzun Ömürlü Evliliğin Sırları gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Uzun Ömürlü Evliliğin Sırları ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Evliliğin Sırları

Bazı evlilikler çok kısa sürerken bazı evlilikler bir ömür sürer. Peki, uzun ömürlü bu evliliklerin sırrı nedir ?

 

Uzun ve mutlu bir evlilik için sevgi, saygı, sadakat ve anlayışın varlığı bi hayli mühim. Karı koca birbirine karşı hassas olup karşılıklı olarak ihtiyaçların anlaşıldığı ve karşılandığı iki arkadaş olabilmelidir. Böyle bir durumda duygusal bağlar güçlenir ve evliliğin duygusal boyutunda birbirine karşı olumlu duygular meydana gelir. Bu nedenle eşlerin birbirine karşı kendilerini açabilmeli yani birbirlerinin dünyasına girebilmeli. Bu da birlikte zaman geçirmek ve konuşmakla meydana gelir.

-Çok meşgul olabilir ve arada bir eşimize vakit ayıramayabiliriz. Onunla iletişime geçmek için akşam eve gitmeyi beklememeli gün içinde bir mesaj atmayı, arayıp sesini duymayı ihmal etmemelisiniz.

-Eşler yalnızca kendilerini değil birbirlerini düşünmeli, ortak ihtiyaçları göz ardı etmemeli.

-Pozitif kalarak evin ve ailenizin atmosferini mühim ölçüde etkileyebilirsiniz.

-Birşeyler yolunda gitmiyorsa hemen ve sürekli olarak olarak boşanmayı gündeme getirmemelisiniz. Zor durumlarda yapmanız gereken bir çözüm bulmak için gayrte sarf etmelisiniz. Vazgeçmemek evliliğinizi kalıcı ve kuvvetli kılar.

 

Evliliğinizin bir ömür boyu sürmesi ve mutlu olmanız yapacağınız fedakarlıklarla olabilecekdür. Boşanmaların en büyük nedeni fedakarlığın olmamasından kaynaklıdır. Mutlu ve uzun evliliklerde eşlerin en fazla vurguladığı durum fedakarlıktır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu