Ana SayfaPazarlamaTutmanız Gereken 5 B2B SaaS Pazarlama İpucu

Tutmanız Gereken 5 B2B SaaS Pazarlama İpucu

Tutmanız Gereken 5 B2B SaaS Pazarlama İpucu

Demek işletmeniz için bir isim yapmak isteyen bir SaaS pazarlamacısısınız. Ancak bu kadar doymuş bir arenada, platformunuzun öne çıkmasını nasıl sağlarsınız? İçerik söz konusu olduğunda rakiplerinizin ötesine nasıl geçersiniz, reklamlarından nasıl daha iyi performans gösterirsiniz?

2023 için güncellenen bu faydalı makalede size 5 süper çekici SaaS pazarlama ipucu veriyoruz. Şirketinize bugün sağlıklı bir rekabet avantajı sağlamak için okumaya devam edin. Pişman olmayacağına söz verebiliriz. Ve bu makaleyi okuduktan sonra biraz yardıma ihtiyacınız olursa, muhtemelen yardım için bir SaaS büyüme ajansına danışmaya değer .

Mesajlaşmanızı Güçlendirin

Birçok işletme zaten SaaS aboneliklerinde boğuluyor. Ve bu harcamaların nereye gittiğini inceleyen gelir görevlilerine sahip olun. Halihazırda parasını ödedikleri tüm bu mevcut araçlara ek olarak, sizin için fazladan bir bütçe ayırmaları gerektiğine onları nasıl ikna edebilirsiniz?

Mesajlaşma, burada çekebileceğiniz en büyük kaldıraçlardan biridir. Net bir değer desteğine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir ve bu, tüm iletişimlerinizde açıkça belirtilir. İster web sitenizde, açılış sayfalarında, reklamlarda veya e-postalarda olsun , bir potansiyel müşteri, ürününüzü tam olarak neyin özel, daha iyi ve yatırım yapmaya değer kıldığını söyleyebilmelidir.

Dönüşüm hunisinin tamamını kapsayan bir yaklaşıma yatırım yapın

B2B SaaS işletmelerinin çoğu çok uzun bir satın alma döngüsüne sahip olduğundan, eğitim çok önemlidir. Bir müşteri adayının, herhangi bir ilgi göstermeden doğrudan soğuktan sıcağa geçmesi çok alışılmadık bir durumdur. Bu, dönüşüm hunisinin tamamı yaklaşımının genellikle izlenecek en etkili yol olduğu anlamına gelir.

Dönüşüm hunisinin her aşamasında hedef kitlenizin ihtiyaçlarına uygun bir stratejiye, teklife ve içeriğe ihtiyacınız var. Örneğin, dönüşüm hunisinin en üstünde yer alan bir marka bilinirliği kampanyası için soğuk bir kitle, potansiyel müşterileri markanız hakkında eğitmek için bir marka videosu, şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir CTA ve ücretli bir sosyal kanal karışımı (LinkedIn / Facebook) seçebilirsiniz. .

Daha sonra diğer aşamalar için (Orta / Alt) farklı ama benzer şekilde düşünülmüş bir yaklaşım kullanacaksınız. B2B Hizmet Olarak Sunulan Yazılımlar söz konusu olduğunda, tam dönüşüm hunisi pazarlaması ANAHTARdır.

Ücretsiz deneme / freemium sunun

Ürün pazarlamasında, özellikle potansiyel müşterilerin genellikle satın almadan önce test etmek ve denemek istediği B2B SaaS’ta, ücretsiz deneme veya ücretsiz teklif doğal bir orta adımdır. Ve çok stratejik bir tane.

Özellikle rakiplerinizin ücretsiz deneme yapma olasılığı yüksek olduğunda, dönüşüm hunisinin en altındaki pazarlamanızın bir parçası olarak bir alternatif sunmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ön yatırım pahalı olabilirken, uzun vadeli geri ödemenin değerli olduğu kanıtlanmıştır.

İçerik pazarlamanızı geliştirin

İçerik pazarlaması, başarılı bir SaaS pazarlama yaklaşımının çok önemli bir parçasıdır. Tam kapsamlı ve tekrarlanabilir bir büyüme pazarlama makinesi oluşturmak için, dönüşüm hunisinin her aşaması için özel olarak tasarlanmış içeriğe sahip olmanız gerekir.

Bu, içerik formatı anlamına gelir. Örneğin, dönüşüm hunisinin üst kısmı: videolar, infografikler, blog yazıları. Dönüşüm hunisinin ortası: uzun biçimli e-Kitaplar, kılavuzlar, teknik incelemeler, Alt huni: ücretsiz denemeler, karşılaştırma parçaları, örnek olay incelemeleri. Aynı zamanda konular anlamına da gelir – Üst huni (eğitici, sorunlu nokta), Orta huni (sorunları çözümlere bağlama) Alt huni (özel çözümünüzü diğer alternatiflerden üstün olarak konumlandırma).

Bunu başardığınızda, tekrarlanabilir, ölçeklenebilir büyüme yolundasınız.

Karşılaştırma siteleri

Son ipucumuz – platformunuzu Capterra gibi bir karşılaştırma sitesinde bulun. Google Ads, Linkedin ve Facebook gibi diğer kanallar çoğu SaaS işletmesi için yatırım yapmaya değerken, Capterra özellikle bu sektörün ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir kanaldır.

Ürününüze özel bir açılış sayfası tasarlayın, ilgili kategorileri seçin ve oraya gidin! Bir SaaS işletmesi için reklam yapıyorsanız, karşılaştırma sitelerinde gezinmekle asla yanlış gidemezsiniz.

İpuçlarını uygulamaya koy

Artık SaaS pazarlama oyununda sıçrama yapmak için bilmeniz gereken her şeyi kesinlikle biliyorsunuz. Ancak, bu buzdağının sadece görünen kısmı, sürdürülebilir bir şekilde dalgalar yaratmak için sektörünüzü ve hedef kitlenizi anlayan uzman bir SaaS ajansıyla iş ortaklığı aramalısınız. SaaS tabanlı bir dijital pazarlama ajansı olan Digital Rhinos, beklediğiniz iş ortağıdır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar