Ana Sayfaİş BaşarısıBir İşletmenin Taşınmayı Düşünmesi İçin 6 Neden

Bir İşletmenin Taşınmayı Düşünmesi İçin 6 Neden

Bir İşletmenin Taşınmayı Düşünmesi İçin 6 Neden

Bir işletme sahibiyseniz, başarısını garanti altına almak için dikkate alınması gereken birçok şey olduğunu bileceksiniz ve bunlardan biri de konumdur. Bu yazıda, işletmeniz için yer değiştirmeyi düşünmek isteyebileceğiniz altı nedene bakıyoruz.

Tüm gereksinimlerinizi karşılayan uygun işyeri bulmak zor olabilir ve özellikle işinizi büyütmeye çalışırken çeşitli faktörlerin dengelenmesini gerektirir. Bunun da ötesinde, ticari mülkiyetle ilgili uyuşmazlıkların ortaya çıkması oldukça yaygın olabilir ve bazı durumlarda ticari mülkiyet uyuşmazlık avukatlarının müdahil olması gerekebilir.

Mülkiyet sorunlarını ve gereksiz stresi azaltmak için bu makale, bir işletmenin neden yer değiştirmeyi düşünmesi gerektiğine dair fikir vermeyi amaçlayacaktır.

Ticari Mülk Maliyetinin Düşürülmesi

Yaşam maliyeti krizi, malzeme, ulaşım ve tabii ki ticari mülkiyet dahil olmak üzere İngiltere’deki işletmeler üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu. Birçok küçük şirket için bu, kapılarını sonsuza dek kapatmak anlamına geliyordu, ancak yer değiştirme başka bir çözüm sunabilir. İşletmeler, pahalı alanlardan uzaklaşarak önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir. Kuzeydeki kiralık alanlar, uzun süredir daha ucuz ve daha uygun maliyetli binalar olarak gösteriliyor.

İşletmenizi daha ucuz bir bölgeye taşımak, genellikle daha düşük maaşlar ödeyebileceğiniz ve böylece şirketinizin aylık giderlerini – genellikle önemli ölçüde – azaltabileceğiniz anlamına gelir.

Genişleme ve Büyüme

Bazı işletmeler için operasyonları ölçeklendirmek ve genişletmek , ulaşılması gereken çok önemli hedeflerdir. Bununla birlikte, bir şirketin mevcut konumunda yer kalmadığında büyüme bir zorluk getirebilir. Bu gibi durumlarda bitişik bir birimi kiralamak veya mevcut mülkü genişletmek gibi basit bir çözüm her zaman olmayabilir.

Bu gibi durumlarda taşınmak en pratik çözüm olmaktadır. Taşınma, özellikle daha ucuz bir bölgeye taşınırken, genellikle daha uygun bir fiyata daha büyük binaları güvence altına alma şansı sunar.

Yeni Pazarlarla Bağlantı Kurmak

Bazı durumlarda yeniden konumlandırma, işletmenizin konumun kendisi veya uygun ulaşım bağlantıları aracılığıyla yeni pazarlara girmesine yardımcı olabilir. Bu genellikle bir işletmenin orijinal konumunda kalmasına göre çok daha hızlı büyümesine yardımcı olabilir. Çoğu zaman, işletme sahipleri bir pazar boşluğunu temsil eden alanları ve yerleri belirleyebilirler. Bu boşluğu yer değiştirme yoluyla doldurmak son derece kazançlı olabilir.

Yeni Bir Yetenek Havuzuna Girmek

Çalışanlar genellikle bir şirketin en değerli varlıklarıdır ve birçok işletme sahibi, işleri büyüdükçe artık yerel bölgelerinde gerekli beceri ve deneyime sahip çalışanları bulamadıklarını fark eder. İşletmenizin yerini değiştirmek, hayalinizdeki ekibi çekmek ve istihdam etmek için bir fırsat sağlayabilir . Örneğin, işinizi bir üniversite kasabasına taşımak, sektörünüzdeki en iyi mezunları çekmenize olanak sağlayabilir.

Yaşam Standardı

Bir ailen varsa, düşüncelerin aile hayatına daha elverişli değişiklikler yapmaya yöneliyor olabilir. İşletmenizin yerini değiştirmek, aşağıdakiler de dahil olmak üzere yaşam standardınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir:

  • Daha ucuz kira veya ipotek
  • Okullar için geliştirilmiş seçenekler
  • Düşük yaşam maliyeti
  • Azaltılmış suç seviyeleri

Tesislere Erişim

İşletmenizin yerini değiştirmek, temel tesislere veya tedarikçilere erişim elde etmek için akıllıca bir karar olabilir. Örneğin, şirketiniz ahşap bazlı ürünler üretiyorsa, ahşabı kaynağından tesislerinize düzenli olarak taşıyabilirsiniz. Kaynağa daha yakın bir yere taşınarak, işletmeniz uzun vadede karbon ayak izini azaltırken ulaşımda zamandan ve paradan tasarruf edebilir.

İşletmeniz İçin Harekete Geçmek

Taşınma harika bir iş hamlesi olsa da asla hafife alınmaması gereken bir harekettir. Bir taşınmaya başlamadan önce, uygun olduklarından emin olmak için yeni konumu ve yeni binaları kapsamlı bir şekilde araştırmak önemlidir. Aynı zamanda, mevcut mülkünüzle mümkün olmayabilecek, gelecekteki büyüme ve genişlemeye izin verecek bir mülk kiralama müzakeresi yapmak için iyi bir fırsattır.

Yukarıdakilerin yanı sıra, kilit personeliniz yoksa işiniz durabileceğinden, hangi mevcut personelin harekete geçmeye istekli olacağı ve hangilerinin olmayacağı da dahil olmak üzere, personel alımını düşünmeniz gerekecektir.

Son olarak, bir yer değiştirmenin işletmenize ne kadara mal olacağını hesaplamak için toplamlarınızı yapmanız gerekecek . Bunu takiben, tüm bunların harika bir hamle olmasını sağlamak için uzun vadede muhtemelen ne kadar para biriktireceğinize karşı bunu dengelemelisiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar