Ana SayfaPazarlamaPazarlama Yüksek Öğrenimi İçin En İyi 5 Strateji

Pazarlama Yüksek Öğrenimi İçin En İyi 5 Strateji

Pazarlama Yüksek Öğrenimi İçin En İyi 5 Strateji

Son yıllarda, yüksek öğretim kurumları kayıtlarda bir düşüş gördü. Bu eğilim, özellikle üniversite kariyerlerine başlamak isteyen aday öğrenciler arasında belirgindir. Bu eğilimleri tersine çevirmek ve kaydı artırmak için etkili bir yüksek öğrenim pazarlama stratejisi geliştirmelisiniz. İyi uygulanmış bir plan, kurumunuz için doğru türden öğrencilerin -sizinkilerle benzer ilgi alanları ve hedeflere sahip olanlar; Kabul sürecinde onlara rehberlik edin. Bu makalede, kazanan bir yüksek öğrenim pazarlama planı geliştirmenize yardımcı olabilecek beş stratejiyi tartışacağız:

Tek, İlgi Çekici Bir Mesaj Yaratın

Pazarlama planınızı oluşturmadan önce sorunu tanımlamak ve hedefler belirlemek çok önemlidir. Neyi neden başarmaya çalıştığınızı bilmiyorsanız, başarıya ne zaman ulaştıklarını (siz dahil) başka birinin bilmesi zor olacaktır. Bir yüksek öğrenim pazarlama ajansı size bu konuda yardımcı olabilir!

Öğrenciler, aileler ve kurumlar tarafından yüksek öğretime ne kadar zaman ve para yatırıldığını bir düşünün. Ortalama bir öğrenci, oda ve yemek masraflarını veya kitap veya ulaşım gibi diğer masrafları içermeyen, yalnızca eğitim için yılda yaklaşık 30.000 $ ödüyor!
Bu nedenle, sizinki gibi okulların değer sunması ve onları rakiplerinden farklı kılan şeyler hakkında net mesajlar vermesi çok önemlidir.

Kurumunuzun Hikayesini Anlatın

Kurumunuzun hikayesi anlatılmalı ve onu anlatan siz olmalısınız. Bunu etkili bir şekilde yapmak için, okulunuzu benzersiz ve bölgedeki diğerlerinden farklı kılan şeyin ne olduğunu anlamanız gerekir. Öğrenciler ve öğretim üyeleri okulunuzdaki deneyimleri hakkında ne düşünüyor? Onları gururlandıran nedir? Neden birisi başka bir kolej veya üniversite yerine oraya gitmeli?

Örneğin: Bir öğrenci hemşireliğe gitmeyi düşünüyorsa, neden bizim programımızı yakınlardaki (hatta şehirdeki) başka bir programa tercih etsin? Mükemmel tesislerimiz ve ekipmanlarımız var, ancak bizi diğer programlardan ayıran başka ne var?

Hedef Kitlenizi Tanımlayın

Kime ulaşmak istediğinizi ve sizden neye ihtiyaçları olduğunu belirleyin, ardından onların ihtiyaçlarına uygun içerikler oluşturun. Bu, anketler, odak grupları veya potansiyel müşterilerle yapılan görüşmeler yoluyla yapılabilir.

Kitleyi belirledikten sonra, bu bulgulara dayalı olarak kişiler oluşturun, böylece şirketteki herkes içerik oluştururken veya ürün/hizmet tasarlarken doğrudan onlarla nasıl konuşacağını bilir.

Gelişmiş Bir Pazarlama Stratejisi Geliştirin

HubSpot veya Marketo gibi pazarlama otomasyonu platformları, e-posta göndermeyi otomatikleştirmenize olanak tanır. Örneğin, bir müşterinin davranışına veya belirli eylemlerine göre önceden belirlenmiş aralıklarla otomatik olarak e-posta gönderen damla ve besleme kampanyaları oluşturabilirsiniz.
Pazarlama otomasyonu platformlarının bir başka yararlı özelliği de yatırım getirisini takip etmektir; her olası satışın ne kadara mal olduğunu ve zaman içinde ne kadar gelir elde ettiğini tam olarak bileceksiniz!

Aday Öğrenciler ve Ailelerle İlişkiler Kurun

Sosyal medya, aday öğrencilerle, özellikle de zaten programınızla ilgilenenlerle etkileşim kurmanın harika bir yoludur. Öğrencilerle kampüse gelmeden önce uzaktan ilişki kurmak için Facebook gruplarını, Instagram hikayelerini, Twitter sohbetlerini ve daha fazlasını kullanabilirsiniz.

Potansiyel öğrenciler ve ailelerle bağlantı kurmak için e-posta pazarlama kampanyalarını kullanın . E-posta, kolejler ve üniversiteler için potansiyel müşterilere doğrudan ulaşmanın en etkili yollarından biri olmaya devam ediyor ve aynı zamanda nispeten ucuz (diğer pazarlama biçimleriyle karşılaştırıldığında).

Sosyal yardım stratejinizin bir parçası olarak düzenli olarak e-posta göndermiyorsanız, şimdi tam zamanı! İlk olarak, tüm e-postaların başvuruyla ilgili ipuçları veya mevcut öğrencilerin tavsiyeleri gibi değerli içerikler içerdiğinden emin olun.

on yıllarda, yüksek öğretim kurumları kayıtlarda bir düşüş gördü. Bu eğilim, özellikle üniversite kariyerlerine başlamak isteyen aday öğrenciler arasında belirgindir. Bu eğilimleri tersine çevirmek ve kaydı artırmak için etkili bir yüksek öğrenim pazarlama stratejisi geliştirmelisiniz.

İyi uygulanmış bir plan, kurumunuz için doğru türden öğrencilerin -sizinkilerle benzer ilgi alanları ve hedeflere sahip olanlar; Kabul sürecinde onlara rehberlik edin.

Bu makalede, kazanan bir yüksek öğrenim pazarlama planı geliştirmenize yardımcı olabilecek beş stratejiyi tartışacağız:

Tek, İlgi Çekici Bir Mesaj Yaratın

Pazarlama planınızı oluşturmadan önce sorunu tanımlamak ve hedefler belirlemek çok önemlidir. Neyi neden başarmaya çalıştığınızı bilmiyorsanız, başarıya ne zaman ulaştıklarını (siz dahil) başka birinin bilmesi zor olacaktır. Bir yüksek öğrenim pazarlama ajansı size bu konuda yardımcı olabilir!

Öğrenciler, aileler ve kurumlar tarafından yüksek öğretime ne kadar zaman ve para yatırıldığını bir düşünün. Ortalama bir öğrenci, oda ve yemek masraflarını veya kitap veya ulaşım gibi diğer masrafları içermeyen, yalnızca eğitim için yılda yaklaşık 30.000 $ ödüyor!

Bu nedenle, sizinki gibi okulların değer sunması ve onları rakiplerinden farklı kılan şeyler hakkında net mesajlar vermesi çok önemlidir.

Kurumunuzun Hikayesini Anlatın

Kurumunuzun hikayesi anlatılmalı ve onu anlatan siz olmalısınız. Bunu etkili bir şekilde yapmak için, okulunuzu benzersiz ve bölgedeki diğerlerinden farklı kılan şeyin ne olduğunu anlamanız gerekir. 

Öğrenciler ve öğretim üyeleri okulunuzdaki deneyimleri hakkında ne düşünüyor? Onları gururlandıran nedir? Neden birisi başka bir kolej veya üniversite yerine oraya gitmeli?

Örneğin: Bir öğrenci hemşireliğe gitmeyi düşünüyorsa, neden bizim programımızı yakınlardaki (hatta şehirdeki) başka bir programa tercih etsin? Mükemmel tesislerimiz ve ekipmanlarımız var, ancak bizi diğer programlardan ayıran başka ne var?

Hedef Kitlenizi Tanımlayın

Kime ulaşmak istediğinizi ve sizden neye ihtiyaçları olduğunu belirleyin, ardından onların ihtiyaçlarına uygun içerikler oluşturun. Bu, anketler, odak grupları veya potansiyel müşterilerle yapılan görüşmeler yoluyla yapılabilir.

Kitleyi belirledikten sonra, bu bulgulara dayalı olarak kişiler oluşturun, böylece şirketteki herkes içerik oluştururken veya ürün/hizmet tasarlarken doğrudan onlarla nasıl konuşacağını bilir.

Gelişmiş Bir Pazarlama Stratejisi Geliştirin

HubSpot veya Marketo gibi pazarlama otomasyonu platformları, e-posta göndermeyi otomatikleştirmenize olanak tanır. Örneğin, bir müşterinin davranışına veya belirli eylemlerine göre önceden belirlenmiş aralıklarla otomatik olarak e-posta gönderen damla ve besleme kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Pazarlama otomasyonu platformlarının bir başka yararlı özelliği de yatırım getirisini takip etmektir; her olası satışın ne kadara mal olduğunu ve zaman içinde ne kadar gelir elde ettiğini tam olarak bileceksiniz!

Aday Öğrenciler ve Ailelerle İlişkiler Kurun

Sosyal medya, aday öğrencilerle, özellikle de zaten programınızla ilgilenenlerle etkileşim kurmanın harika bir yoludur. Öğrencilerle kampüse gelmeden önce uzaktan ilişki kurmak için Facebook gruplarını, Instagram hikayelerini, Twitter sohbetlerini ve daha fazlasını kullanabilirsiniz.

Potansiyel öğrenciler ve ailelerle bağlantı kurmak için e-posta pazarlama kampanyalarını kullanın . E-posta, kolejler ve üniversiteler için potansiyel müşterilere doğrudan ulaşmanın en etkili yollarından biri olmaya devam ediyor ve aynı zamanda nispeten ucuz (diğer pazarlama biçimleriyle karşılaştırıldığında).

Sosyal yardım stratejinizin bir parçası olarak düzenli olarak e-posta göndermiyorsanız, şimdi tam zamanı! İlk olarak, tüm e-postaların başvuruyla ilgili ipuçları veya mevcut öğrencilerin tavsiyeleri gibi değerli içerikler içerdiğinden emin olun.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar