Ana Sayfaİş BaşarısıOtomobiller İçin Buharlı ve Buharlı Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Otomobiller İçin Buharlı ve Buharlı Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Otomobiller İçin Buharlı ve Buharlı Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Buharlı temizliğin en yaygın uygulamalarından biri Oto Yıkama ve Otomotiv Estetiğidir. Bir buharlı araba yıkama makinesinin kullanılması, hizmet verimliliği, nihai iş kalitesi ve çeşitli cephelerde tasarruf gibi ilgili avantajlar sağlar. Detaylandırma buharlı pişirici ile temiz bir araba garanti edilir.

Buharlı araba yıkama makinesi nasıl çalışır?

İlk olarak, arabalar için buharlı temizleyicinin nasıl çalıştığını açıklayalım. Ekipman, vanalı bir dolap, paslanmaz çelik bir kazan ve değişken kapasiteli bir su deposundan oluşur. Su temini manuel veya otomatik olabilir.

Elektrik rezistansları kullanılarak suyun ısıtılmasıyla oluşan buhar, daha sonra buharın sıcaklık ve basıncına dayanacak şekilde özel olarak üretilmiş hortumlarla basınçlandırılır. Buhar üretim kapasitesi, seçtiğiniz araba buharlı temizleyici modelinin gücüne göre de değişir: daha fazla güç, daha hızlı buhar üretimi.

Arabalar için buharlı temizleyici nasıl kullanılır?

Arabalar için bir buharlı temizleyici kullanmak, arabanızın içindeki ve dışındaki çeşitli yüzeyleri etkili bir şekilde temizleyebilir ve sterilize edebilir. Bu cihazı arabanız için etkili bir şekilde nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Üreticinin talimatlarını okuyun : Her buharlı temizleyici farklıdır, bu nedenle kullanmadan önce talimatları dikkatlice okumalısınız.
 • Arabayı süpürün : Buharlı temizleyiciyi kullanmadan önce, gevşek kir ve kalıntıları temizlemek için arabayı iyice süpürmek iyi bir fikirdir.
 • Buharlı temizleyiciyi suyla doldurun: Buharlı temizleyiciyi üreticinin talimatlarına göre suyla doldurun. Bazı buharlı temizleyiciler, temizliğe yardımcı olması için suya eklenecek ek temizleme solüsyonlarıyla birlikte gelir.
 • Buharlı temizleyiciyi ısıtın : Buharlı temizleyiciyi açın ve buhar çıkmaya başlayana kadar birkaç dakika ısınmasına izin verin.
 • Temizlemeye başlayın : Buharlı temizleyici hazır olduğunda, arabanızın içini ve dışını temizlemeye başlayın. Halılar, döşemeler, gösterge panelleri ve pencereler gibi yüzeyleri temizlemek için buharlı temizleyici ile farklı aparatları kullanın.
 • Hassas yüzeylerde dikkatli olun : Buharın yüksek sıcaklığı ve basıncı hasara neden olabileceğinden, buharlı temizleyiciyi deri gibi hassas yüzeylerde kullanırken dikkatli olun. Buharlı temizleyiciyi daha geniş bir alanda kullanmadan önce daima küçük, göze çarpmayan bir alanda test yapın. Ayrıca yanıklardan ve yaralanmalardan kaçınmak için buharlı temizleyici kullanırken eldiven takmanızı ve koruyucu gözlük takmanızı öneririz.

Sıcaklık + Basınç: buharlı temizleme verimliliğinin sırrı

Bu sıcaklık ve basınç kombinasyonu, buharlı araba yıkayıcının benzersiz temizleme kalitesini mümkün kılar. 130ºC ile 180ºC arasındaki yüksek sıcaklık, gözle görülemeyen ancak sağlığa zararlı virüs, mikrop, mantar gibi mikroorganizmaların ve diğer zararlı etkilerin %99,9’unu ortadan kaldırır. Basınç ise, özellikle bir kasırga yardımıyla, yüzeysel olanların çok ötesindeki katmanlara ulaşarak, yıkama için büyük bir yoğunluk sunar.

Arabalar için buharlı temizleyici, her türlü yüzeydeki en zorlu kirleri bile çözer. Araçların hem iç hem de dış temizliği buharlı temizlik ile yapılabilmektedir. Buharlı araba yıkayıcı ile temizleyebileceğiniz parçalara göz atın:

 • Kaporta;
 • Bardak;
 • Lastikler;
 • Tekerlek kutusu;
 • döşemeli banklar;
 • deri koltuklar;
 • Çatı;
 • halılar ;
 • Silgiler;
 • plastikler;
 • Panel;
 • Motor.

Arabalar İçin Buharlı Temizleyicinin Faydaları

Arabalar için buharlı temizlemenin faydaları şunlardır:

Gövde, parçalar veya bileşenlerde sıfır aşınma ile %100 Temizlik

Buharlı temizlik, diğer yıkama türlerinde kullanılan ürünlerde kimyasal reaksiyon olmadığı için otomobilin yüzeyine zarar vermez. Araba yıkama makinesinden çıkan buhar kire doğrudan etki ederek yüzeyden çıkmasına neden olur ve kuru bir mikrofiber bez yardımıyla kolayca çıkarılabilir.

hızlı kuruma

Araba temizliği ile ilgili yinelenen bir endişe, kuruma süresidir. Buharlı oto yıkama makinası ile döşeme sadece uygulama esnasında ıslanır. Daha fazla araba üzerinde çalışmak için zaman kazanırsınız ve deriyi veya kumaşı yalnızca temiz değil, aynı zamanda düzgün bir şekilde kuru olarak teslim ettiğinizden emin olduğunuz için aracı müşteriye daha hızlı teslim edebilirsiniz.

su tasarrufu

Arabalar için buharlı temizleyici kullanmak, su krizinin etkilerini en aza indirir. Sonuçta, geleneksel bir yıkama 200 ila 300 litre arasında su tüketirken, buharlı oto yıkama makinesi orta ölçekli bir arabayı temizlemek için sadece 5 litre tüketir. Ekipmanı kullandıkça, sadece 10 litre su ile üç arabaya kadar temizlik yapmanın mümkün olduğunu fark edeceksiniz. Bu sayede su faturalarından da tasarruf etmiş olursunuz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar