Sohbet

Osmaniye sohbet odaları, Osmaniye sohbet odaları Canlı Chat

Osmaniye sohbet odaları, evlilik sitemizde Osmaniye sohbet odaları yepyeni arkadaşlarla tanışın.. Osmaniye sohbet odaları Chat yapabilir ve Osmaniye sohbet odaları Canlı Sohbet, Osmaniye sohbet odaları telefonda sohbet, Osmaniye sohbet odaları görüntülü sohbet, Osmaniye sohbet odaları telegram sohbeti başlatabilirsiniz.

Osmaniye sohbet odaları Kanalları

Osmaniye sohbet odaları

Herkese Merhabalar Değerli Osmaniye Halkı ,

Sevgili osmaniyeliler ve internet kullanıcıları Osmaniye’ye ait olan arkadaşlık ve chat sohbet sitemize hoş geldiniz. TamSohbet.Com kalıbında bulunan flahs tabanlı Osmaniye sohbet odaları ve Osmaniye Chat odaları ağı içinde özgürce sohbet chat yapabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktayız. Bizler vermiş olduğumuz bu kaliteli hizmet için osmaniye halkından kesinlikle hiçbir ücret yahut kayıt talep etmeden bu hizmeti veriyoruz. Çünkü sitemiz senelerdir butün şehirlere ait sohbet odaları altında bedava sohbet hizmeti veren yegane bir sohbet sitedir.

Osmaniye ile ilgili kısa bilgiler;

Osmaniye’nin İlçeleri -> Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale’ dir.

Coğrafyası -> Osmaniye, Akdeniz Bölgesi’ nin doğusunda yer alır. Batıdan kuzeye doğru Orta Toroslar, doğu ve güneydoğu kesiminde Amanos (Gavur) dağları yükselir. Doğuda Gaziantep, güneyde Hatay, batıda Adana, kuzeyde ise Kahramanmaraş ile çevrilidir. Etrafını çevreleyen dağlarda irili ufaklı onlarca yayla bulunmaktadır.

İklimi -> Akdeniz ikliminin hüküm sürdüği Osmaniye’ de, yine Akdeniz bitkilerinin tamamına yakınını görmek olabilecekdür.

Tarihçesi: Kalkolitik ve ilk tunç çağlarında Lelegler adlı kavmin hüküm sürdüği topraklarda ardındanları Büyük Hitit devleti, Asur, Roma, Bizans, Selçuklular ve nihayet Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiştir.

Cumhuriyetin ilanı ile vilayet olmuş, 1933 senesinde tekrar ilçe olarak idari yapısını sürdürmüştür. 24 Ekim 1996 tarihinde eski hakkı iade edilmiş ve Osmaniye il statüsüne kavuşmuştur.

Ne Yenir: Yöre mutfağının en önemli malzemesi bulgurdur. Bu bakımdan yöresel yemeklerin çoğu bulgur ile yapılır; içli köfte, mercimek köftesi, çiğ köfte, kısır, sarmaiçi, bulgur pilavı, batırık gibi… Diğer belli başlı yemekler ise; tirşik (pancar), toğga, çiçcice (domatesli pilav), kuru fasulye, nohut yemekleri, lahana sarması, patlıcan dolması, yüksük çorbası, malota çorbası, tarhana çorbası, mevsim itibariyle çeşitli sebze yemekleri ve etli kömbedir. Ayrıca Ramazan Bayramında kuru kömbe ve pekmezli yapılır.

Ne Alınır: Kök boya ile boyanan yünlerden yapılan Karatepe kilimleri, dünyaca ünlü olup yurt dışına ihraç edilmektedir.

Karatepe ve civarı köylerde, ailelerin el işçiliği ile tahtadan yapmış oldukları kaşık, çatal ve çeşitli süs eşyaları, el sanatlarının güzel emsallarindendir.

Osmaniye’ ye nasıl gidebiliriz, diyenler için ise ->

Karayolu: Terminal şehir merkezindedir. Otogar Tel: (+90-328 ) 814 12 26 / 117

Havayolu: Hava yolu ile ulaşım Adana ve Gaziantep illeri vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Denizyolu: Denizyolu ulaşımı Osmaniye’ ye 75 km mesafede bulunan, İskenderun limanından yapılmaktadır.

Demiryolu: TCDD istasyonu şehir merkezindedir. İstasyon Tel: (+90-328 ) 814 10 49

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu