Bayan Arkadaş Bul

Ordu Bay Arkadaş Arıyorum

Ordu Bay Arkadaş Arıyorum, evlilik sitemizde Ordu Bay Arkadaş Arıyorum başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… Ordu Bay Arkadaş Arıyorum başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

Ordu Bay Arkadaş Arıyorum

51Oy Ver.

Ordu, Ordu bayan Arkadaş, Ordu Bay Arkadaş Arıyorum. Ben Zahide 30 yaşındayım. Ordu da yaşıyorum. SEVGIYE BERABER SARILALIM HAYATA. burada bulunuş amacım halis,inşallah halis niyetlilierle karşılaşmak nasip olur…. Yaşıma uygun, adı altında edep haya sağlam kişilik barındıran, sosyal bir beyle izdivaç niyetindeyim

Ordu, Ordu bayan Arkadaş, Ordu Bay Arkadaş Arıyorum

ordu, ordu bayan arkadaş, ordu bay arkadaş arıyorum
Ordu, Ordu bayan Arkadaş, Ordu Bay Arkadaş Arıyorum

 

Cinsiyeti Kadın
Medeni Hali Boşanmış

Mesleği çİFTÇİ
Ülke Türkiye
Şehir oRDU
Genel Bilgiler
Boyu 1.63 cm
Kilosu 68 kg
Vücut Tipi Balık Etli
Göz Rengi Kahve
Saç Rengi Sarı
Fiziksel Engeli Hayır
Eğitim Durumu Lise
Geliri 10-20 TL
Çalışma Şekli çİFTÇİ
Kimle Yaşıyor? Yalnız
Çocuk Durumu Çocuğum var ama benimle yaşamıyor
Çocuk İsteği İstemiyorum
Sigara Kullanıyorum
Alkol Kesinlikle almıyorum
Burç Başak
Nasıl Bir Kişiliğe Sahip? İyimser
İlgi Alanları Tv
Okuduğu Kitap Türleri Psikoloji
Sevdiği Müzik Türleri Klasik
Konuştuğu Diller Türkçe

Aradığı Kişinin Yaş Aralığı
30 36
Medeni Hali Boşanmış, Eşini Kaybetmiş
Vücut Tipi Normal
Göz Rengi Farketmez
Saç Rengi Farketmez
Fiziksel Engeli Hayır
Eğitim Durumu Farketmez
Geliri Belirtmek İstemiyorum
Çocuğu Farketmez
Sigara Farketmez
Alkol Kesinlikle Almasın
Evleneceği Kişide Aradığı Bilhassar Saygı
Evleneceği Kişinin Memleketinde Yaşamayı Tercih Ediyor mu? Belirtmek İstemiyorum

ordu, ordu bayan arkadaş, ordu bay arkadaş arıyorum
Ordu, Ordu bayan Arkadaş, Ordu Bay Arkadaş Arıyorum

 

 

İlişkilerde en sık yaşanan kavga nedenleri
İlişkilerde en sık yaşanan kavga nedenleri_resim

Evliliklerde, zamanla aşk gücünü yitirmeye başlıyor ve yerini hararetli tartışmalara bırakıyor.

Ne enteresantır ki, yakın bir zamana kadar yan yana gelmek için can atılan partnerle artık aynı karede bulunmaya bile tahammül kalmıyor. Çünkü artık çift kendini sürekli olarak bir tartışmanın ortasında buluyor. Peki, ama neden böyle oluyor? Çiftler birbirlerini gerçekten öyle çok seviyorlarken, arada bir bilerek arada bir ise bilmeyerek hangi konular ile ilgili tartışma çıkartıyorlar?

Tartışmalar boşanmaya yol açabiliyor

Çiftler içinde geçen tartışmalar bütün ikili ilişkilerde yaşanan kaçınılmaz bir surun olarak karşımıza çıkıyor. Önemli olan, problemlerin çıkış nedenlerini anlayabilmek ve değen konular üzerine tartışmak. Aksi takdirde, eğer çiftler sürekli olarak olarak her hususta tartışıyorlarsa, boşanmaya doğru yol alınabiliyor. Etraftaki bir çok çiftin boşanma kararı alması veya yakın ailede yaşanan olumsuz deneyimler, çiftleri evlilik kurumundan soğutabiliyor. Oysa her insan mutlu bir evlilik yapmanın, hayat boyu bir yastıkta yaşamanın hayalini kuruyor. Bu hayalin kolay olduğunu söylemiyorum ama imkânsız da değil… Bunun için ilk önce yaşanılanlara yukarıdan ve dışarıdan değişik bir gözle bakmak ve yeni bakış açıları geliştirmek gerekiyor.

Erkekler sevdikleri kadını mutlu etme fırsatını hiç kaçırmazlar

Kadınların konuşurken partnerleri aracılığıyla dinlenmemeleri en büyük kavga nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Erkekler her ne kadar dinlediklerini belirtseler de, aksini ispat etmeye çalışmak ve konuyla alakalı sorular sormak tartışmanın daha çok alevlenmesine neden olabiliyor. Genel anlamda erkeklere göre daha çok konuşmalarıyla tanınan kadınlar birden fazla konuyu aynı anda konuşabilme ve dinleyebilme özelliğine sahipken, erkekler aynı detaya sahip değiller… Bu nedenle, uzun süre dinleme hususunda erkekleri suçlamak yersiz ve yanlış bir tutum oluyor. Dolayısıyla, bu hususta yapılması gereken en doğru davranış, kadınların önce erkekleri kendilerine odaklanmayı sağlamaları, sonra net ve yalın bir dil tercih ederek tek bir konu üzerine konuşmaları ve ardından erkeklere herhangi bir çözüm üretmeleri gerekmediği yahut yalnızca kendilerini anlamaya ihtiyaç duyduklarını ifade etmeleri gerekiyor. Çünkü erkekler sevdikleri kadını mutlu etme fırsatını hiç kaçırmazlar. “Beni dinlemene ihtiyacım var. Bir şey söylemene yahut çözüm üretmene gerek yok. Sadece beni dinlemeye ve anlamaya çalış. Bu beni mutlu eder!” diyen kadın, erkeğe bu fırsatı vermiş oluyor. Ayrıca genel geçer konulardan veya günlük olaylardan bahsedilirken kadının ilgisini çeken bir konu erkeğin ilgisini çekmeyebiliyor. Bu durumun göz önünde bulundurularak davranılması, büyük beklentilere kapanılmaması ve erkeğe dinlemediği için eleştirel tarzda suçlayıcı ifadeler kullanılmaması da önem taşıyor. Bu zamanda tartışma yaratmak yerine, ufak ama tatlı sözcükler seçmeye özen gösterilmesi ortamı yumuşatabiliyor.

Ordu bayan Arkadaş

Erkekler takdir edildiklerinde daha uzun dinleyebiliyorlar

Kadın ne kadar yorgun ve bitkin hissedersin hissetsin, erkek dikkatini verip onu dinlediğinde, dokunup ve sarılıp sevgisini ve ilgisini dile getirdiğine kadın rahatlıyor ve gevşiyor, yorgunluğu geçiyor… Bu nedenle konuşmayı sevmeyen erkeklerin hiç olmazsa bir nebze kadınları anlayıp, onlara karşı olan davranışlarını değiştirmeleri önem taşıyor. Çünkü kadınlar dinlendiklerini düşündüklerinde partnerlerinin onlara değer ve önem verdiğini, kabul ettiklerini ve buna bağlı olarak da sevildiklerini düşünüyorlar. Bu hisler kadınlar için çok önem taşıyor. Ayrıca, kadınlar duygularını ifade etme imkânı bulduklarında “Anlaşıldım, seviliyorum ve kıymetliyim!” hissini yaşıyorlar, gevşiyorlar ve rahatlıyorlar. Bu duygu yoğunluğu kadınların kendilerini dinleyen insana yakınlık duymasını artırıyor, yokluğu ise uzaklaştırıyor. Mutlu olan ve mutlu görünen bir kadının sıcak karşılıkları ve gülen yüzü, erkeğe pırıltılı bir görüntü sunan ayna gibi oluyor. Takdir edilmek ve hizmet edilmesi erkeklerin erkeksi yanını doyururken, iletişim kurmak ve dinlenmek kadınların kadınsı yanını doyuruyor…

Ayağı yorgana göre uzatmak gerekiyor

Maddi harcamalar çiftler içinde tatsızlık yaratabilecek poblemlerin başında geliyor. Genel olarak incelediğimizde, kadınların maddi harcamaları erkeklerinkinden iki kat daha fazla oluyor. Alışveriş yapmayı, kendine yeni kıyafetler ve makyaj malzemeleri almayı, sürekli olarak olarak ev eşyalarını değiştirmeyi ve her gün kuaföre gitmeyi alışkanlık haline getirmiş bir kadınla kavga etmek, erkekler için hemen hemen bir rutin davranış haline geliyor. Lakin kavga etmek bu davranışların azalmasına yardımcı olmuyor, daha şiddetli tartışmaların yaşanmasına yol açıyor. Bu sonuçlara sebebiyet vermemek için “Ayağını yorganına göre uzat!” atasözünü hatırlamak gerekiyor. Ortak bir yaşamın sağlıklı bir biçimde devamlılığı için gelir ve giderin gözler önüne serilmesi önem taşıyor. Bu nedenle çiftlerin ne kadar paraya ihtiyaçları olduğu hususunda birbirlerine karşı açık ve dürüst olmaları gerekiyor. Bunun dışında haftalık ve aylık bir bütçe yapılabiliyor ve yapılan harcamalar ile ilgili çift birbirine bilgi verebiliyor. Böylelikle çiftler tartışıp birbirlerini kırmak yerine, başarılı ve keyifli bir ilişkiye doğru yol alabiliyorlar.

Sabırla beklemek ve yol göstermek gerekiyor

Sakal tıraşından sonra lavabonun kirli bırakılması, tuvaletin kirli kalması, tuvalet kâğıdının değiştirilmemesi, kirli tabak ve bardakların kaldırılmaması, yiyecek jelâtinlerinin çöp kutusuna atılmaması, ev temizliğine yardım edilmemesi, yemek masası hazırlama veya toplama işlemlerinde destek olunmaması, kirli kıyafetlerin çamaşır sepetine atılmaması, döküntülerin toplanmaması, ıslak banyo havlularının ortalık yerde veya yatağın üzerinde bırakılması gibi birden fazla konu çiftlerin tartışma konusu olabiliyor. Aslını söylemek gerekirse düzelme ihtimali bi hayli fazla olan fakat düzelebilmesi için fırsat verilmeyen bu tür davranışlara verilen olumsuz tepkiler, tartışmaların şiddetlenmesine sebebiyet verebiliyor.”Yaptırım dili” işveren ve işçi içinde olduğu kadar ikili ilişkilerde de bi hayli sık kullanılıyor. Bu nedenle çiftin yapılmasını istedikleri bir şeyi talep ederken yıkıcı eleştirilerden, konuya sert girmekten, diretmekten ve kendi kendine söylenmekten kaçınması gerekiyor. Yapılması gerektiği düşünülen şey için partnere fırsat verilmesi ve görsel olarak algılamasını sağlamak bu sürede önem taşıyor. Fırsat vermenin ana temasında “sabretme ve bekleme” yer alıyor. Yukarıda sözü edilen ufak problemlerin devasa boyutlara getirilmemesi için sabırla yapılmalarının beklemesi gerekiyor. Kadınlar bu sürede çok yanlış bir biçimde, ister istemez toplama, yıkama, temizleme, derleme ve düzeltme gibi davranışlar sergileyebiliyorlar. Farkında olmadan, bu davranışlarıyla hadiselerin akışını erkekler için alışkanlık haline getiriyorlar ve sonrasında birden bire erkeklerden talep etmeye başlıyorlar. Cicim aylarında gösterilen bu anlayışın bir süre sonra değişikliğe uğraması erkeklerin adapte olamamasına neden oluyor. Bu nedenle, tutarlı bir biçimde devam edilmesi veya değişimin yavaş bir biçimde yapılması gerekiyor. Bunun için de partnerin yapmasına fırsat vermek ve görsel olarak algılayabilmesi için hiçbir müdahalede bulunmadan sabırla göstermek önem taşıyor. Böylelikle hem partnerin algı düzeyi değişiyor hem de tartışmadan uzak bir ilişki yaşanabiliyor.

Ordu

Ortak hesap oluşturulması işe yarıyor

Çiftlerin çatışmasına neden olan bir diğer önemli konu ise eski erkek yahut kız arkadaş meselesi oluyor. Facebook kullanımının yaygınlaşmasıyla partner ilişkilerinde sorunlar artıyor. Bu poblemlerin ortaya çıkmaması için ortak bir Facebook hesabı oluşturabiliyor veya profil resmi kullanabiliyor. Böylelikle üyelik ve arkadaşlık istekleri çiftin ortak onayıyla gerçekleşebiliyor ve Facebook kullanımının bağımlılık haline getirilmesi önlenebiliyor.

Dönüşümlü izlemek gerekiyor

Çağımız gereği birden fazla çiftin çatışmasına neden olan nedenlerin başında diziler ve maç seyretme geliyor. Çiftlerden biri dizi izlerken diğeri maç izlemek isteyebiliyor. Bu durumlarda partnerler içindeki gerilim yükselebiliyor. Lakin bu durumun tartışmaya dönüştürülmesi için teknolojinin ileri safhalarında olduğumuzun hatırlanması işe yarıyor. Dizi veya maçı dönüşümlü olarak internet ortamında izlemek çok daha mantıklı olabiliyor. Böylelikle hem adaletli davranılmış hem ileriye dönük olabilecek çatışmaların önüne geçilmiş hem de gece mahvedilmemiş oluyor.

Pire için yorgan yakmayın

Eve veya randevuya geç kalmayı çiftlerin tartışmalarına neden olan önemli problemler içinde ele almak gerekiyor. Geç kalmak denildiğinde aşağı yukarı herkesin aklına otobüsü kaçırmak, trafiğe takılmak ve hazırlanmak için vakit harcamak gibi olaylar geliyor. Bu tip durumlarda sağduyulu davranmak ve tartışmaya mehil vermeden geç kalma nedenini öğrenmek önem taşıyor. Çünkü yargısız infaz yapıldığında ve pire için yorgan yakıldığında durum çok daha yüksek alevlenebiliyor ve istemeden de olsa çiftin keyfi kaçabiliyor. Bunların olması için ileriye dönük düşünülmesi ve sakin tavrın muhafaza edilmesi gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu