Evlilik Sitesi

Nikah Elbisesi Seçimi

Nikah Elbisesi Seçimi, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Nikah Elbisesi Seçimi gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Nikah Elbisesi Seçimi ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Nikah Elbisesi Seçimi

Nikah elbisesi için nasıl bir seçim yapmalı ? Nikahta ne giyilir, ne renk tercih edilmeli?

Nikah merasimi şahitlerin tanıklığında mutluluğa, iyi günde, kötü günde birlikteliğe evet adı verilen o unutulmaz anlardan biridir. Tabii ki nikahlar da farklı konseptlerde olabilmekte. Bazı zaman resmi nikah dairelerinde, arada bir kır konseptinde veya sahil kenarında belki de yabancı bir ülkede konsoloslukta olabilir. Düğün ile bir arada yapılan nikahlarda bu konseptlerden birisi. Bu konsept seçimini etkileyen bir çok etken olabiliyor. Bu etkenlerden birisi de yaşadığımız zamandaki salgın durumu.

Belki büyük bir düğün planlarken sade bir nikah merasimi yapmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Belki de önce nikah, ileri bir tarihte de düğün yaparız diyenlerdensiniz. Sonuç olarak nasıl olursa olsun o gün yaşamınızın en mühim günlerinden, en hatırlanır anılardan biri olmakta. Belki de hiç çekmediğiniz kadar fotoğrafı o gün çekeceksiniz. Peki o fotoğraflarda nasıl gözükmek istediğinize karar verdiniz mi? Nikah elbisesi hususunda bir tercihiniz var mı ?

Nikah merasimlerini düğünlerden ayıran iki mühim fark, daha sade bir organizasyon olması ile çoğunlukla gündüz yapılmasıdır. Nikah elbisesi ne renk olmalı, nikah elbisesi neden beyaz tercih edilir veya pudra rengi nikah elbiseleri nasıl olmalı ? Nikah elbisesi beyaz kısa ve dantel geniş bir şekilde olunca romantik bir duruş sergilemekte. Ya da cool duruş tercih edenler için şifon kumaştan dizayn edilmiş , daha hareketli beyaz renk nikah elbiseleritavsiye edebiliriz. Eğer beyazın teninize uygun olmadığını kafanızı yoruyorsanız tek yapmanız gereken krem nikah elbiseleri içinden size en fazla yakışanı seçmek olacak. Bu özel gününüzde prensesler gibi olmak ve daha iddialı bir görüntü için pembe nikah elbisesi tercihlerinizden biri olabilir. Farklı bir görünüm arayanlar ise son senelerda en fazla bej ve kahve tonlarını tercih etmekte. Nikahta ne giymeli sorusunun ilk yanıtı; abartıdan uzak tasarımlardır. Saç ve makyajın da natürel olması da mühim. Ayrıca vücut tipiniz gibi kriterlere de dikkat etmelisiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu