Ana SayfaTeknolojiİşte güvenilir bir teknoloji şirketi için olmazsa olmaz 5 bileşen

İşte güvenilir bir teknoloji şirketi için olmazsa olmaz 5 bileşen

İşte güvenilir bir teknoloji şirketi için olmazsa olmaz 5 bileşen

Başlangıç ​​​​endüstrisi yaygın bir şekilde büyüyor. Dünyanın dört bir yanında başlangıç ​​uygulaması geliştirmeye devlet desteği verdiğinden , çoğu girişimci başlangıç ​​sektörüyle ilgileniyor ve benzersiz ve gerçekten etkileyici bir şey yaratmaya çalışıyor. Oyo odaları, Amazon, Facebook ve diğerleri gibi çoğu başlangıç ​​projesi küçük ölçekte başladı ve şimdi tüm dünyada popüler hale geldi. Bunun nedeni, canlı genç beyinlerin meraklı ve yaratıcı tutumlarını yıllarca hatırlanacak bir şey yaratmak için kullanmalarıdır.

Bununla birlikte, dünyada bir etki yaratamayan girişimlerin isteğe bağlı uygulama geliştirme stratejisi hakkında daha az bilinen hikayeler de var . Şirketinizi olumsuz etkileyebilecek bu ve benzeri şeylerden kaçınmalısınız. Burada, bir startup şirketi kurarken kaçınmanız gereken on şeyi bir araya getirmeye çalıştık.

Pazar Yerinin Talebini Anlamamak

Çoğu yatırımcı, eski ve bayat bir fikirle bir başlangıç ​​şirketi kurma hatasına düşer. Pazarda talep görecek ve isteğe bağlı çözümlerle uyumlu bir fikir bulmak önemlidir . Müşterilerin o an ne almak istediklerini araştırmalı ve tatmin edici bir liste yaptıktan sonra talebi somutlaştırmaya girişmeli ve startup şirketinizi kurmalısınız.

Yenilikçilerin girişimlerini kurarken ve piyasaya sürerken risk aldıkları bilinen bir gerçektir ancak müşterilerin taleplerinin de önemli olduğunu unutmamalısınız. Şu anda pazarda talebi olmayan bir uygulama oluşturursanız, girişiminizin başarısız olma olasılığı daha yüksektir. Başlangıç ​​şirketinizin lansmanını başarılı kılmak için zamanlama çok önemlidir.

Gereksiz Karmaşık Bir Uygulama Arayüzü Oluşturma

Çoğu zaman, uygulama geliştiricileri, bir dizi eklenti özellik ve aşırı hata içeren bir uygulama oluşturma hatasını yaparlar. Bu, müşterinin izleme deneyimini zorlaştırarak onları oldukça rahatsız ediyor. Ayrıca, müşterilerin web sitenizi tekrar ziyaret etmek istemeyecekleri şekilde uygulamayı nasıl çalıştıracaklarını anlamalarını zorlaştırır.

Bu nedenle, uygulamanın arayüzünü basit ama benzersiz tutmaya çalışın. İlk kez bir uygulama oluşturuyorsanız, uygulamanızın başlangıç ​​şirketinizin temel fikrini sergilerken genel estetiği minimum düzeyde tuttuğundan emin olun. Ardından, aldığınız cevaba bağlı olarak, uygulamayı adım adım nasıl geliştireceğinize karar verebilirsiniz. Gereksiz eklentiler oluşturmanın paranızın kurumasına yol açacağını unutmayın.

Uygulamanın Oluşturulmasını Etkili Bir Şekilde Planlamamak

Başlangıç ​​şirketlerinin çoğu , isteğe bağlı uygulama geliştirme için iyi bir fikirle başlar , ancak genellikle uzun vadede kaybolurlar. Bu, birçok girişimin başarısız olmasına yol açar. Startup’ınızın nasıl yürümesini istediğinizi ve ulaşmak istediğiniz hedefleri doğru bir şekilde planlamalısınız. Bundan yedi ila sekiz yıl sonrasını düşünmeli ve stratejiler planlamalısınız.

Güvenilir ve güvenilir olmayan değişkenleri dikkate almalı ve çevrimiçi sipariş uygulaması geliştirme sürecini bilmelisiniz. İyi hazırlanabilmeniz ve girişiminizin karşılaşabileceği tüm değişikliklere uyum sağlayabilmeniz için pazarda yapılan değişiklikleri dikkate almak önemlidir. Önceden plan yapmaz ve şirketinizin savunmasız olduğu riskleri düşünmez ve bu risklerle başa çıkmak için beklenmedik durumlara başvurmazsanız, şirketiniz baskı altına girecektir.

Uygun Bir Pazarlama Stratejisine Sahip Olmamak

Pazarlama, başlangıç ​​şirketinizin başarısı için muhtemelen en önemli özelliklerden biridir. Çoğu yatırımcı, ülkenin demografisini anlamakta başarısız olur ve insanların zevklerini hesaba katmaz, bu nedenle onları şirketinizden satın alma konusunda etkilemeyi başaramazlar.

Bir mobil uygulama geliştirme şirketi ile işbirliği içinde uygulamanızı pazarlamak için uygun stratejiler planlamak önemlidir . Başlangıç ​​şirketiniz için bir kitle toplamanıza ve onları potansiyel müşterilere dönüştürmenize yardımcı olacak şey budur. Eşsiz, taze ve alakalı stratejiler bulmak için çok zaman ayırmalısınız. Ayrıca, sosyal medyanın abartılı kullanımı da dahil olmak üzere, uygulamanızın reklamını yapmak için mevcut tüm kaynakları kullanmalısınız.

Erken Bir Aşamada Para Toplamamak

Pek çok girişimci, fikirlerini gelişme aşamasında olan yatırımcılara sunmaya çalışma hatasına düşüyor. Çünkü yatırımcılar şirketinize yatırım yaparlarsa her aşamada şirketinizi eleştirel bir gözle değerlendirmeye başlayacaklardır. İzleyicilerin ve hedef kitlenin tüm yanıtları yatırımcılar tarafından dikkatle incelenecektir. Bu nedenle, herhangi bir yanlış hesaplama yaparsanız ve yatırımcılar memnun kalmazsa, sıkıntılı sulara düşme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Bu nedenle, yatırımcılara gitmeden ve onları şirketinize yatırım yapmaya ikna etmeden önce finansman sağlamaya çalışmalısınız. Yatırımcılara ulaşmadan önce çerçevenizi güçlendirmeniz ve yeterli fonu sağlamanız daha iyi olur.

Araştırma Panelinde Deneyimsiz Eleman Alımı

Yeni kurulan şirketler çoğu zaman pazarlama dünyasına uygun olmayan ve uygun araştırmayı nasıl yürüteceklerini bilmeyen bir araştırma paneli tuttukları için başarısız oluyorlar. Bu da müşterilerin yararına olmayan ve şirket için büyük kayıplara yol açan pazarlama stratejileri uygulamalarına yol açar.

Bu nedenle, kendi alanında kapsamlı deneyime sahip ve pazarda devam eden trendleri bilen bir araştırma paneli oluşturmak önemlidir. Özel geliştiricileri işe alabilirseniz , şirketinize büyük fayda sağlanacaktır çünkü onlar sizin vizyonunuzu müşterilerin talepleriyle nasıl bütünleştireceklerini bilecek ve etkili sonuçlar elde edeceklerdir.

Ekibinize Liderlik Etme Yeteneğine Sahip Değilsiniz

Bir şirketin başarılı bir şekilde büyümesi için ekibin koordinasyon içinde çalışması ve tanımlanmış bir vizyona sahip olması önemlidir. Çoğu girişim, girişimci iyi bir fikir bulamadığı ve ekibine göz kulak olamadığı için başarısız olur. Girişiminizin ve mobil uygulama geliştiren şirketin temposunu anlamalı ve girişiminizin hızına uygun şekilde ilerlemelisiniz.

Gerektiğinde Fon Aramamak

Bir girişim alanında, son derece hızlı bir büyüme, şirketinizi başarıya ulaşmaya itecek şeydir. Şirketiniz zirvedeyken uygun fonları aramalısınız, aksi takdirde fon eksikliği nedeniyle şirketiniz başarısız olur.

Esnek Olmayan Ekip

Pazarlama dünyası dinamiktir ve her zaman bir değişim halindedir. Ekibiniz, pazardaki değişikliklere yeterince uyum sağlayabilen ve en son trendleri ve araçları bünyesine katabilen bir ekip olmalıdır. Ekibiniz bunu başaramazsa, yinelemeli mobil uygulama geliştirme süreciniz başarısız olabilir. Esnek olmadan firmanız sahada rakiplerle boy ölçüşemez.

Ürünler Periyodik Olarak İyileştirilmelidir

Pazarda çok fazla rekabet var ve ürünleriniz onları pazardaki diğer ürünlerden farklı kılan kalitede olmalıdır. Sadece bu da değil, kiralık mobil uygulama geliştiricilerinin yardımıyla ürünlerinizde bazı ince ayarlar ve geliştirmeler yapmaya devam ettiğinizden emin olmalısınız . Ürünlerinize alakalı güncellemeler getirmek, onları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmamak için mevcut müşterilerinizi sürdürmek ve yeni müşterilerin dikkatini çekmek için önemlidir.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar