Bayan Arkadaş Bul

İstanbul’da evli olmak

İstanbul’da evli olmak, evlilik sitemizde İstanbul’da evli olmak başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… İstanbul’da evli olmak başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

İstanbul’da evli olmak

0

İstanbul evlilik sitesi

İstanbul evlilik – İstanbul’da evli olmak…

Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı Devleti’nin gözbebeği, Türkiye Cumhuriyeti’nin en özgür ve yaşanabilir ama bir o kadar da zor şehri İstanbul… Her yıl yerli yabancı binlerce kişiyin görmek, hatta yaşamak için akın ettiği, her yaştan ve her kökenden insanın ahenkle bir arada kalabildiği fakat hayat pahalılığı, trafiği ve kalabalığıyla yaşamanın her geçen gün güçleştiği şehir…

 

i̇stanbul’da evli olmak, i̇stanbul evlilik, i̇stanbul evlilik sitesi
İstanbul’da evli olmak, İstanbul evlilik, İstanbul evlilik sitesi

Eski Yunancada “şehiriçi” manasına gelen “Eis tin polin” İstanbul’un bugünkü adının kökenidir. Göçlerle bugün 14 milyonun insanın yaşadığı şehir bir megapol haline gelmiştir. Camileri, sarayları, surları, meydanları, müzeleri, adaları, parkları, sahilleri, hamamları, çarşıları, AVM’leri, konut projeleri, yeme içme ve eğlence mekanları bugünkü İstanbul’u İstanbul yapan özelliklerdir. İstanbul’da yaşam hem güzel hem de meşakkatlidir.

İstanbul’da yaşamak demek; boğaza karşı çayınızı, kahvenizi yudumlamak demektir, sokaklarında simit yemek, vizyona giren bir filmi dünyayla aynı anda izlemek, en güzel konserleri görebilmek, en olağanüstü sanat etkinliklerine katılabilmek, en büyük maçlarda ıslık çalıp tezahürat etmek demektir. Tabii bunun yanı sıra trafikte saatlerce direksiyon sallamak, metrobüste ayakta balık istifi gitmek, sabahın karanlıklarında evden çıkmak, gecenin yarılarında eve varmak da demektir.

Evlilikler sevgi ve özveriyle yürüyebiliyor

İstanbul’da işsizlik ve eşit olmayan yaşam koşulları evlilikler için dezavantaj oluşturmaktadır. Anadolu’dan göçen ailelerin bir kısmı İstanbul’da çekirdek aile modeli yerine, büyük aile modeliyle ayakta kalabilmektedir. Ayrıca evlilik istatistiklerine bakıldığında İstanbul’da da Türkiye genelindeki gibi evlilik oranları düşmüş durumdadır. Lakin buna karşın her sene yüzlerce çift şehrin büyülü atmosferinde evlenirler. Karışık yaşamlarında bir hayat arkadaşına yer açmak için özveri ve sabır gösterirler. Çünkü aşkın gücüne inanırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu