Ana SayfaPazarlamaİşletmenizi Ücretsiz Olarak Tanıtmak için Profesyonel Dijital Platformlar

İşletmenizi Ücretsiz Olarak Tanıtmak için Profesyonel Dijital Platformlar

İşletmenizi Ücretsiz Olarak Tanıtmak için Profesyonel Dijital Platformlar

Sosyal medya, herhangi bir işletmenin pazarlama stratejisinde önemli ve birincil bir araçtır, ancak en son trendleri ve kampanyaları takip etmek pahalı olabilir. İnternet, fırsatlarla dolu sanal bir dünyadır ve doğru araçlarla avantajlardan yararlanabilirsiniz. Hiç para harcamadan işletmenizi tanıtmanın yollarını arıyorsanız birçok platform ücretsiz hizmetler sunuyor.

Burada, küçük işletmelerin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için değerli araçlar bulabilecekleri çeşitli siteleri tartışacağız.

LinkedIn

Bu, 20 yılı aşkın bir süredir var olan profesyonel bir ağ sitesidir. Dünya çapında 500 milyondan fazla üyesi vardır. LinkedIn topluluğu, tanınmış profesyoneller olarak büyük şirketlerin çalışanlarından oluşur. LinkedIn, ücretsiz ticareti destekleyen bir sosyal platformdur. Benzer düşünen kişilerle bağlantı kurmak isteyen profesyoneller için tasarlanmıştır. İşletme sürümü, kullanıcıların platform aracılığıyla içerik paylaşmasına, güncellemeler göndermesine ve müşterilerle etkileşim kurmasına olanak tanıyan bir dizi araç sunar. Örneğin, bir yün kilim veya mobilya işi yürütüyorsunuz ve yeni bir müşteri kitlesi çekiyorsunuz. Mobil cihazlar düşünülerek kullanım kolaylığı düşünülerek tasarlanan LinkedIn sayfasında içerik oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Reddit

Çeşitli alt düzenlemeler, kullanıcıların belirli nişlerdeki ürünler veya hizmetler hakkında bilgi almasına olanak tanır. Ayrıca, web sitenize geri bağlantılar göndererek işletmenizin reklamını ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Pinterest

LinkedIn’e benzer şekilde, bu sosyal medya sitesi görsel odaklı bireyler ve işletmeler için tasarlanmıştır. En iyi, mevcut ürünler hakkında gönderi yayınlamak veya uzmanlıklarını bir sektör nişinde paylaşmak isteyenler tarafından kullanılır. Sitedeki diğer pinlerin üzerine yerleştirilen tanıtılan pinler için ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Quora

Quora, sorularına derinlemesine cevaplar isteyenler tarafından kullanılması amaçlanan bir soru-cevap sitesidir. Özel ihtiyaçları olan müşterileri hedeflemek için en iyisidir, bu da onu her büyüklükteki işletme için harika kılar çünkü akla gelebilecek her sektör hakkında konu vardır. Topluluktan yanıt almak için işle ilgili sorgularınızı Quora’da yayınlayabilirsiniz.

Bloglar

Bu, en eski içerik pazarlama yöntemlerinden biridir ve hala en popüler yöntemlerden biridir, bu nedenle, henüz bir blogunuz yoksa blogunuzu başlatmayı düşünmelisiniz. Blogları, sektör içgörülerini paylaşmaktan, sunduğunuz bir hizmetle ilgili ürün bilgileri veya ipuçları sağlamaya kadar her şey için kullanabilirsiniz. Mobilya, lüks chobi kilimleri veya ekonomik dekorasyon gibi ev iç mekanları hakkında blog yazdığınızı varsayalım . Bu konularla ilgili içerikler oluşturuyorsunuz ve bunu blogunuzla ilgilenen kişilere sunuyorsunuz. Google AdSense veya Amazon’un bağlı kuruluş programını kullanabilir ve oluşturduğunuz her tıklama için gelir elde edebilirsiniz; bu, blogunuzu koruma maliyetinin ödenmesine yardımcı olabilir.

Google+

Facebook veya Twitter kadar popüler değil, ancak topluluklara verdiği önem nedeniyle Google+ işletmeler için harika bir platform. Ayrıca içerikleri müşteriler ve takipçilerle paylaşmayı kolaylaştıran, kitlenizi artırmayı mümkün kılan birçok kullanışlı özelliğe sahiptir.

Facebook

Bu sosyal ağ sitesi, dünya çapında yaklaşık iki milyar aktif aylık kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu, işletmelerin ürünlerini Facebook sayfalarında tanıtmalarına olanak tanır. Ayrıca ilgili hashtag’leri kullanarak işletmenizi ücretsiz olarak tanıtmak için harika bir yerdir.

Twitter

Bu, mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmasını ve işinizi büyütmenize yardımcı olmasını sağlamak için içeriğinizi ortaya çıkarmanın en iyi yoludur. Ayrıca yoldan geçenlerin sosyal medyada sahip olduğunuz şeyler hakkında daha fazla bilgi görebilmesi için özel Twitter arka planları oluşturmalısınız. Ayrıca, gerçek zamanlı olarak gerçekleşen sınırsız sayıda insanla bilgi paylaşabileceğiniz harika bir sosyal medya platformudur. Konuşmalar başlatabilir ve diğer kullanıcıların retweetlemek veya beğenmek için yeterince yararlı bulacağı değerli içerikler sağlayabilirsiniz. Sosyal medyadaki görünürlüğü artırmaya da yardımcı olur ve işletmenizin büyümesine de yardımcı olabilir.

Youtube

YouTube, dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Web sitenize gelen trafiği artırmanıza yardımcı olabilir, bu da sizin için satışla sonuçlanacaktır. Ayrıca bir YouTube Kanalı oluşturmalı ve kendinizin veya işletmenizin yüksek kaliteli videolarını yüklemelisiniz. Ayrıca, YouTube’daki birçok kişinin videolar oluşturmasına ve bunları başkalarıyla paylaşmasına yardımcı olur.

Tumblr

Bu daha az bilinen bir sosyal medya platformudur, ancak işinizi şu anda sahip olduğunuz takipçi sayısından daha fazlasına çıkarmanıza yardımcı olabilecek 300 milyondan fazla bloga sahiptir. Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olmak için içerikleri ücretsiz olarak da paylaşmalısınız.

instagram

İnsanlarla fotoğraf paylaşmak istiyorsanız Instagram sizin için harika bir seçenek. Ayrıca işinizi büyütmenize ve daha fazla takipçi almanıza yardımcı olabilecek başka bir sosyal medya platformudur. Ayrıca, ürünlerinizin hikayelerini oluşturabilir ve insanların satılık ürünlerinizi daha fazla görmelerine yardımcı olmak için yayınlayabilirsiniz. Bir içerik yayınlama platformudur ve bu nedenle blog yazılarınız sitedeki diğer kullanıcıların okuyacağı yazılar gibi yazılmalıdır. Bu nedenle, işletmeniz hakkında başka türlü bilgi sahibi olamayacak başka kişilerle paylaşmanıza izin verebilir. Medium’da ayrıca reklamlar için bir bölüm vardır ve böylece işinizi tanıtmanıza yardımcı olacak bir reklam yayınlayabilirsiniz.

LinkedIn Yayıncıları

Yeni insanlar arıyorsanız veya içeriğinizi kimin okuduğunu öğrenmek istiyorsanız, burası en iyi platform. Tam da bunu yapmanıza izin verecek çünkü birisinin yayınladığınız şeyi kaç kez okuduğunu izliyor.

Bağlı pazarlama

Bağlı kuruluş pazarlaması, kendi ürünlerinizi satmak için diğer kişilerin ürünlerini kullanmayı içerir. Satış ortağı bağlantılarınızla ürün veya hizmetlerin pazarlanmasıdır. Yeni ürünler arıyorsanız veya birisinin sizin yazdığınız bir şeyi kaç kez okuduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu platform tam size göre. Bununla ilgili RugKnots’un (çevrimiçi bir halı mağazası) pazarlama stratejisini kontrol edin ve en iyi pazarlama stratejisinin nasıl benzersiz bir “kanca” ile başladığını ve ardından sosyal medyanın gücünü kullandığını göreceksiniz.

Facebook Reklamları

Facebook reklamlarında işletmenizi tanıtmak istiyorsanız, bunlara yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Reklamınızı gören hedef kitle türünü, reklamınızla nasıl etkileşim kurduklarını ve belirli bir zamanda ne tür bir kampanyanın yürütüldüğünü tasarlayabilirsiniz.

Sarmak

Bu harika platformların en iyi yanı ücretsiz olmaları. İster en son ürününüz hakkında geri bildirimde bulunacak bir kitle arıyor olun, ister yeni bir iş girişimini teşvik etmek isteyin, internette bu kadar çok harika araç varken para harcamanıza gerek yok. Umarız bu liste, günümüzün dijital dünyasında büyümenin ve gelişmenin harika yollarını bulmanızda size yardımcı olur!

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar