Ana Sayfaİş Başarısıİşletmeniz İçin Dış Hizmet Sağlayıcılar İçin İrtibat Noktası Olmak İçin 3 İpucu

İşletmeniz İçin Dış Hizmet Sağlayıcılar İçin İrtibat Noktası Olmak İçin 3 İpucu

İşletmeniz İçin Dış Hizmet Sağlayıcılar İçin İrtibat Noktası Olmak İçin 3 İpucu

Bir işi etkili bir şekilde yürütmek, birçok hareketli parçayı takip etmeyi gerektirir. Ancak çoğu insan bunu kendi başına ya da tam zamanlı çalışanlarla bile yapamayacağı için, işiniz için özelleşmiş şeylerle ilgilenmesi için dışarıdan hizmet sağlayıcıları kiralamak genellikle mantıklıdır. Ancak, bu sağlayıcıları yönetmek aynı zamanda kendi zorluklarını da beraberinde getirebilir.

Şu anda sorunlarla bu şekilde ilgilenenlere yardımcı olmak için, işletmeniz için dış hizmet sağlayıcılar için irtibat noktası olmanıza yönelik üç ipucunu burada bulabilirsiniz.

Hangi Hizmetler İçin Ödeme Yaptığınızı Bilin

Pek çok işletmede, özellikle de büyük şirketlerde, dış hizmet sağlayıcıları işe alan ve onlar için pazarlık yapan kişiler, genellikle onlarla her gün etkileşim kuran kişiler değildir. Dolayısıyla, kuruluşunuzda işler böyle kurulursa, müzakere edilenler de dahil olmak üzere birçok ayrıntı çeviri sırasında kaybolabilir.

Bu durumu düzeltmek için, bir dış hizmet sağlayıcının irtibat noktası olarak, tam olarak hangi hizmetler için ödeme yaptığınızı ve bu hizmetlerin kuruluşunuza nasıl verileceğini bilmeniz gerekir. Bu bilgi olmadan, sağlayıcılarınızdan bazılarıyla işin kısa ucunu alabilirsiniz. Sunucu bakım desteği veya işletmeniz için hayati önem taşıyan diğer hususlar gibi  konularda size yardımcı olduklarında , beklentilerinizin tam olarak ne olduğunu bilmek istersiniz.

İkinizin de Ölçülebileceği Ölçütler Belirleyin

İşletmeniz için çalışacak bir dış hizmet sağlayıcı için her şeyi yerine getirdikten sonra, işlerin ihtiyaç duyduğunuz şekilde ilerlemesini sağlamanın bir yolu, sağlayıcıyı  ölçebileceğiniz kıstaslar belirlemektir .

Bu ölçütler uygulandığında, dışarıdan hizmet sağlayıcınızın işinize kattığı değer türü konusunda dürüst olmasını sağlayabileceksiniz. Bununla birlikte, size sağlanan hizmetin hayal ettiğiniz sonuçları alıp almadığını da öğrenebileceksiniz.

Anahat İletişim Standartları

Dış hizmet sağlayıcılar için irtibat noktası olduğunuzda, işletmeniz adına onlarla iletişim kurmaktan siz sorumlusunuz. Ancak birçok insan için bu, satıcılarla çalışmanın en zor kısmıdır.

İlişkinizin bu yönünde size yardımcı olması için, dış hizmet sağlayıcılarınızdan beklediğiniz iletişim standartlarını özetlemelisiniz . Hiçbir şeyin gözden kaçmaması ve sizinle bu çok önemli hizmet sağlayıcı arasındaki çeviride çok az şeyin kaybolması için birbirinizle etkili bir şekilde iletişim kurabileceğiniz yollar bulun.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar