Sohbet

İnsanlar arasındaki hoşgörü eksikliği, İnsanlar arasındaki hoşgörü eksikliği Canlı Chat

İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği, evlilik sitemizde İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği yepyeni arkadaşlarla tanışın.. İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği Chat yapabilir ve İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği Canlı Sohbet, İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği telefonda sohbet, İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği görüntülü sohbet, İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği telegram sohbeti başlatabilirsiniz.

İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği Kanalları

İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği

Hoşgörü eksikliği, insanlar içindeki iletişim problemlerinin temelinde bulunmaktadır. İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği insanın kendisine veya başka türlü yapılan hataları bir müddet görmezden gelmesidir. Bu görmezden gelme durumu yalnızca hoşgörü olduğu için gerçekleşmez fiziksel olarak zayıf olduğunuz bir insana hoşgörü değilde korktuğumuzdan tepki göstermeyebiliriz.

Yaşanan sorunlara karşı verilen ani tepkiler genelde kırıcı boyutlarda olabiliyor. Bu durumlarda öfkemizin bizi esir alması yerine soğukkanlılığımızı koruyabilirsek olgunluk yolunda önemli bir mesafe katetmiş oluruz. İnsanlar içindeki hoşgörü eksikliği Bunu başarabilmek için ilk kez hiç birşeyin kusursuz olamayacağını ve bireylerin hata yapabileceklerini bilmemiz gerekir. Hoşgörü genelde kusurlara göz yummak ve aldırmamak demektir.

İslâm, prensip olarak affı, sevgiyi, hoşgörüyü ve uzlaşmayı tercih etmiştir. Müslümanın kendisi, ailesi ve çevresiyle uyumlu olması esastır.Bazılarımız bunu bildiği halde bireylerin hatalarını kırıcı boyutlarda eleştirebiliyorlar. Bu çok yanlış bir davranıştır çünkü hatalar insanlara mahsustur ve bu hatalara hoşgörü ile yaklaşmak gerekir. Hoşgörü eksikliğinin sosyal yaşamın önemli poblemlerindan birisi olduğunu anlamanız için yanlış yapan ve eleştirilen birisinin yerine kendinizi koymanızı öneririm.

Empati yaparak yanlış yapan birinin pişmanlığını ve üzüntüsünü hissedebilirsiniz. Hata yapan bir kişi zaten kendisini kötü hisseder ve bir daha aynı hatayı tekrarlamamak için dikkat eder. Buna benzer durumlarda yapılması gereken yanlış yapan insana hoşgörü ile yaklaşarak, kendisini iyi hissetmesini sağlamaktır. İnsanı olgunluk düzeysine ulaştıran hatalardır, yaptığımız hatalardan dersler çıkartarak geleceğimizi şekillendiririz. Olgunluğa ulaşılan yolda her insanın hata yapabileceğini ve yapacağı hatalardan dersler çıkartacağını lütfen unutmayın…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu