Ana SayfaTeknolojiİnşaatta 3D CAD Hizmetlerinin Faydaları

İnşaatta 3D CAD Hizmetlerinin Faydaları

İnşaatta 3D CAD Hizmetlerinin Faydaları

Bilgisayar destekli tasarım, planlamadan inşaata kadar bir bina hakkındaki bilgileri koordine etmek için bilgisayar yazılımı kullanır. 2B ve 3B CAD hizmetleri ve bunların Bina Bilgi Modellemesine (BIM) entegrasyonu, Birleşik Krallık Hükümetinin daha iyi binalar sunmak için inşaat projelerini ileriye taşıma planlarının bir parçasıdır.

Bina tasarımı, geleneksel olarak, zaman ve maliyet açısından yoğun bir süreç olan elle hazırlanmış çizimleri içerir. Bununla birlikte, CAD sistemleri emek yoğun süreçleri azaltarak bina tasarımında devrim yaratıyor. Ancak, doğru 2B CAD çizimleri ve 3B CAD modelleme oluşturmak için harcanan süre çok daha hızlıdır.

The CAD Room’dakiler gibi profesyonel dış kaynak kullanımı ortakları tarafından sunulanlar gibi 3B CAD ve Bina Bilgi Hizmetleri,  mimarlara, bilirkişilere ve yeni ticari ve konut binalarının tasarımı ve inşasında yer alan kişilere 3B CAD tasarımı için uygun maliyetli bir çözüm sunar. Hizmetler.

3D CAD avantajları

3D CAD hizmetlerinin aşağıdakileri içeren çeşitli avantajları vardır:

Gerçekçi görselleştirme

3D modelleme, binanın çevresinde daha iyi görselleştirilmesine yardımcı olur. Bina modeli peyzaj unsurlarını içerebilir, böylece çevresel etki tasarım sürecinin erken aşamalarında görülür. 3B model ayrıca, elektrikçilerin ve esnafın bağlantıları doğru bir şekilde kurabilmesi için bina içindeki elektrik ve diğer hizmet hizmetlerinin haritasını çıkarmayı kolaylaştırır. Binanın ve çevresindeki alanın daha iyi planlanması, yerleşim için daha erken hazırlık yapılmasını sağlar ve daha sonra ek ekipman eklemek için yeniden kazma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Teknoloji, bitmiş projenin daha iyi görselleştirilmesi için animasyon özelliklerini etkinleştirir. Sanal turlar, müşterilere ve mimarlara daha ince detayların daha net bir resmini verir. Erken modelleme aşamasına bina özellikleri eklemek, taahhütte bulunmadan netlik sağlar. Geleneksel kağıt planlardan çok daha hızlı bir şekilde kolayca değiştirilebilirler.

Maliyet kontrolü

3D CAD inşaat hizmetleri, inşaat süreçlerinde ortaya çıkan sorunların sayısını azaltacak ve inşaat başlamadan önce toleranslar ve tasarım hataları belirlenebilecek. Azaltılmış hazırlık süreleri ve daha az hata, maliyetlerin daha iyi kontrol edilmesini sağlar. 3B CAD modelleme, diğer tasarım bileşenlerini değiştirmeden stres faktörlerinin test edilmesine ve bireysel bileşen analizine ve değişikliklerine izin verir.

Aerodinamik tasarım

3D tasarım süreçleri, tasarımların geleneksel olarak hazırlanmış bir 2D tasarıma göre neredeyse iki kat daha hızlı üretilmesini sağlar. Herhangi bir değişiklik, uyarlama, maliyet ve yardımcı program planlanabilir ve hızlı bir şekilde iletilebilir, böylece yapıya dahil olan herkes nerede olurlarsa olsunlar en son gerçek zamanlı teknik özelliklere sahip olur.

İnşaat endüstrisi, bireysel tasarım öğelerinin değiştirilebilmesinin kolaylığı sayesinde, özelleştirme seçeneklerini entegre etmek için daha basit bir süreçle müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilecektir. 3D CAD etkileşimli yazılımı, “eğer” senaryoları hızlı bir şekilde ve tasarımları yeniden tasarlamak ve değişiklikleri iletmek için uzun saatler harcamadan yürütülebildiğinden, azaltılmış hata marjları sunar.

İşbirliği

Tüm CAD çizimleri dijital olarak depolanır ve korunur, bu da bina üzerinde çalışan tüm yükleniciler ve esnaflar için paylaşımı kolaylaştırır. Binadaki her paydaş bilgilendirilebilir ve artan işbirliği, doğruluğu ve proje zaman çizelgelerini iyileştirecektir. Herhangi bir inşaat sürecinin tasarım aşamasında 3D CAD hizmetlerini birleştirmek, daha başarılı, peyzaja daha uygun ve ilk tuğla döşenmeden önce daha verimli bir şekilde uyarlanan binalara yol açacaktır. Malzeme ve tasarım değişiklikleri, yeni çizimler ve güncellemeler yayınlanırken genellikle projeleri geciktirir.

3B CAD hizmetleri, müşterileri kazanmak için fikirleri doğru 3B dijital temsillere dönüştürür. Tamamlanmış bir tasarımın çevrede görselleştirilmesi, siz taahhütte bulunmadan önce tasarımın tüm yönlerinin peyzaja uymasını sağlayacaktır. Tasarım özelliklerini anında ve herhangi bir malzeme maliyeti olmadan yorumlayabilme ve değiştirebilme, yaşayan bir plan aracılığıyla daha fazla kontrol sağlama,  BIM on yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürdü . Yeteneği gelişmeye devam ediyor, yeni katmanlar eklendikçe bina tasarımında, yapımında ve devam eden yönetimde devrim yaratacak, böylece yetişmeye devam edeceksiniz!

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar