Evlilik Sitesi

İlk Buluşmada Bunları Sormayın!

İlk Buluşmada Bunları Sormayın!, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde İlk Buluşmada Bunları Sormayın! gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde İlk Buluşmada Bunları Sormayın! ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

İlk Buluşmada Bunları Sormayın!

İnternet üzerinden yeni insanlarla tanışmak ve arkadaşlık kurmak hepimizin hassas olduğu bir konu. Bir de işler internet üzerinden tanıştığınız insanlarla buluşma noktasına gelince tarafların daha çekingen oldukları bilinen bir gerçek. İlk izlenimlerin önemi göz önünde bulundurulunca karşınızdaki insana kendinizi en doğru biçimde ifade etmeniz bi hayli kritik bir hal alıyor. Bu doğrultuda size internetten tanıştığınız ilk insanla ilk buluştuğunuzda sormamanız gereken soruları listeleyeceğiz.

 

  1. Maaş ve Gelir Düzeyiyle Alakalı Sorular Sormaktan Kaçının

Bunu sormaktan ziyade işiyle alakalı ayrıntıları sorabilirsiniz.

 

  1. Aile İlişkileri Çoğu İnsanın Hassas Olduğu Bir Konu

Bundan dolayı aile ilişkilerinden ziyade daha çok hayata dair bakış açısını irdeleyen sorular sorabilirsiniz.

 

  1. Siyasete Dair Sorulardan Uzak Durun

Siyasete girdiğiniz zaman karşınızdaki insana dair olumsuz önyargılar edinebilirsiniz.

 

  1. Geçmiş İlişkilerini Sorgulamak Sizden Uzaklaşmasına Sebep Olur

İnternetten tanıştığınız insanla ilk buluşmanızda onun öncedenki ilişkilerine dair sorular sormayın: Aksi halde bu insanın sizden uzaklaşmasına neden olabilirsiniz.

 

  1. Duygusal Hayatına Dair Sorular Sormayın

Duygusal hayatları bireylerin zayıf yönleridir. Duygusallıkları ile alakalı sorular o birinin zayıf yönlerini görmenizi bundan dolayı o kişiden uzaklaşmanızı sağlayabilir.

 

  1. Dini Yaşantıya ve Maneviyata Dair Sorular

Yine aynı biçimde manevi şeyleri irdelemeyin. Maneviyata ve dini yaşantıveyair sorular sormanız karşı tarafın sorgulamacı tavrınızdan hastalık duyabilir.

 

  1. Futbol ve Benzeri Sportif Faaliyetlere Dair Fanatizmden Kaçının

Fanatik sorular sormanız karşınızdakini son derece rahatsız edecektir. Dolayısıyla karşınızdaki insanın tuttuğu takım ne olursa olsun hoşgörülü olun.

 

  1. Karşınızdakinin Estetik Anlayışına ve Kriterlerine Dair Sorular Sormayın

Karşınızdakinin estetik anlayışına dair sorgulamalar, sizin kriterlerinize önyargı ile bakmasına sebebiyet verebilir.

 

  1. Kaybettiği İnsanlara Dair Sorular Sormayın

İnternetten buluştuğunuz bireylerin, yakın bir geçmişte kaybettiği bireylere dair sorular sormaktan kaçının. Bu tarz sorular bu bireylerin duygusal bir ruh haline girip üzülmesine sebebiyet verebilir.

 

10. Felsefi ve Zorlayıcı Sorulardan Uzak Durun

İnternetten tanıştığınız bir insanla ilk buluşmanızda felsefi ve kafa karıştırıcı sorular da asla sorulmaması gereken sorular içinde yer alır. Özellikle yaşama, hayata ve yaşamın amacına dair sorular, karşınızdakinin gerilmesine neden olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu