Sohbet

Glitchcore Trendi Nedir?

[ad_1]

Balenciaga 2022 İlkbahar/Yaz

Dans videoları paylaşılan bir platformdan trend belirleyici konuma yükselen TikTok, moda terimleri dağarcığımıza da yeni eklemelerde bulunuyor. Glitchcore, bu sayede tanıştığımız yeni kavramlardan biri. Kelime anlamı olarak baktığımızda glitch bir sistemdeki kısa süreli hata olarak çevriliyor dilimize. Bilgisayarlar ekranlarının verdiği o renkli pikselli hatalar gibi…

22-01/12/00002-vetements-spring-22-paris-credit-gio-staiano.jpg

Vetements 2022 İlkbahar/Yaz Fotoğraf: Gio Staiano

Bu mini trendin moda sahnesindeki etkisi de renkleri kucaklamasıyla başlıyor. Özellikle Z kuşağı giderek daha fazla söz hakkına sahip olurken, onların 90’lar ve 2000’lerde deneyimleyemediği Y2K gibi popüler çizgiler de tekrar gün yüzüne çıkarılıyor. Balenciaga başta olmak üzere Marine Serre, Y/Project ve Vetements gibi markalar ise yeni jenerasyona hitap eden tasarımlar sunma noktasında birbirleriyle yarış halindeler adeta.

Glitchcore trendi de tıpkı az önce bahsettiğim o renkli hata vurgusunun farklı parçalara taşınmasını ifade ediyor. Dijital çağa ayak uydurmanın modern bir yorumlaması haline gelen trendle tasarımcılar, bilgisayar hatalarının görsellerini taklit eden desenler oluşturarak 2022 İlkbahar/Yaz sezonunu selamlıyor.

22-01/12/00006-marine-serre-spring-22-rtw-paris-credit-brand.jpg

Marine Serre 2022 İlkbahar/Yaz

ETİKETLER:
GLİTCHCORE , GLİTCHCORE TRENDİ , MODA , TREND

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu