Evlilik Sitesi

Gelinlik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler Nedir ?

Gelinlik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler Nedir ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Gelinlik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler Nedir ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Gelinlik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler Nedir ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gelinlik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler Nedir ?

Gelinlik seçiminde önemle üstünde durulması gereken durumlar nedir ? Daha güzel görünmek için nasıl bir gelinlik tercih etmelisiniz ?

Şüphesiz düğün gününüzde gelinliğinizle muhteşem görünmek istersiniz. Lakin kötü bir makyaj seçimi gibi yanlış bir gelinlik seçimi de sizi kötü gösterecektir. Peki size uygun olan, sizi harikulade gösterecek bir gelinlik nasıl olmalıdır ? Aslını söylemek gerekirse dikkat ederseniz bu sorunun cevabı bi hayli basittir. Bunun için yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Eğer vücut tipinizi bilirseniz ve vücudunuzda öne çıkarmanız gereken bölgeler için uygun seçim yaparsanız o harikulade görünüme sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. Vücut tipinizi bilmiyor musunuz ? O halde gelin önce bu hususta bilgi verelim size.

Armut, dikdörtgen, elma, kum saati, ters üçgen… Peki sizin vücut tipiniz bunlardan hangisi ?

 

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

-Üçgen vücut tipi olarak armut vücut tipine sahipseniz vurgulamanız gereken yer kesinlikle incecik beliniz olmalıdır.

-Prensesler gibi salınmak isteğe göre prenses gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Kalçalarınızla omuzlarınızı orantılamak için kayık yaka gelinlik modellerini tavsiye edebilirsiniz.

-Bir kum saati misali vücuda sahipseniz kesinlikle tercihiniz balık modern gelinliklerden olmalı.

-Dolgun göğüslü gelin adaylarının göğüslerini daha ufak göstermeleri için dekolteli gelinlikler önermekteyiz. Bunun için en ideal olan modeller ise V yaka gelinlikler bisiklet, hakim, halter gibi kapalı yaka tipine sahip gelinlikler ise bu vücut tipine sahip gelin adaylarının uzak durması gereken modeller içinde.

-Düz veya muz vücut tipi olarak da anılan dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği göğüs, bel ve kalçaların kıvrımsız, düz inmesidir. 

-“Atletik vücut tipi”, “yüzücü fiziği” veya “çilek vücut tipi” de adı verilen ters üçgen vücut tipinin en belirgin özelliği, geniş omuzlar, normal bir bel, uzun bacaklar ve dar kalçalardır. Böyle bir durumda Misal verilecek olursa; straplez yaka bir gelinlik giyerek omuzlarınızı öne çıkarabilir, gelinlik etek kesimleri içinden A veya prenses kesim seçebilirsiniz

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu