Evlilik Sitesi

Gelinlik Seçimi

Gelinlik Seçimi, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Gelinlik Seçimi gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Gelinlik Seçimi ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gerekenler nelerdir ? Size en fazla yakışacak gelinlik seçimini bu yazımızı okuduktan sonra rahatlıkla yapabileceksiniz.

 

-Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

. Kalça ile omuzlarınızı orantılamak için kayık yaka gelinlik modellerini tercih ediyoruz.

-Üçgen vücut tipi olarak armut vücut tipine sahipseniz vurgulamanız gereken yer kesinlikle incecik beliniz olmalıdır.

-Prensesler gibi salınmak isteğe göre prenses gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Kalçalarınla omuzlarınızı orantılamak için kayık yaka gelinlik modellerini tavsiye edebiliriz.

-Bir kum saati misali vücuda sahipseniz kesinlikle tercihiniz balık modern gelinliklerden olmalı.

-Dolgun göğüslü gelin adaylarının göğüslerini daha ufak göstermeleri için dekolteli gelinlikler önermekteyiz. Bunun için en ideal olan modeller ise V yaka gelinlikler bisiklet, hakim, halter gibi kapalı yaka tipine sahip gelinlikler ise bu vücut tipine sahip gelin adaylarının uzak durması gereken modeller içinde.

-Düz veya muz vücut tipi olarak da anılan dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği göğüs, bel ve kalçaların kıvrımsız, düz inmesidir. 

Atletik vücut tipi”, “yüzücü fiziği” veya “çilek vücut tipi” de adı verilen ters üçgen vücut tipinin en belirgin özelliği, geniş omuzlar, normal bir bel, uzun bacaklar ve dar kalçalardır. Böyle bir durumda Misal verilecek olursa; straplez yaka bir gelinlik giyerek omuzlarınızı öne çıkarabilir, gelinlik etek kesimleri içinden A veya prenses kesim seçebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu