Evlilik Sitesi

Gelinlik Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Gelinlik Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Gelinlik Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Gelinlik Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gelinlik Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Nasıl bir gelinlik sizin için uygun olur ?

Şüphesiz düğün gününüzde gelinliğinizle muhteşem görünmek istersiniz. Lakin kötü bir makyaj seçimi gibi yanlış bir gelinlik seçimi de sizi kötü gösterecektir. Peki size uygun olan, sizi harikulade gösterecek bir gelinlik nasıl olmalıdır ? Aslını söylemek gerekirse dikkat ederseniz bu sorunun cevabı bi hayli basittir. Bunun için yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Eğer vücut tipinizi bilirseniz ve vücudunuzda öne çıkarmanız gereken bölgeler için uygun seçim yaparsanız o harikulade görünüme sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. Vücut tipinizi bilmiyor musunuz ? O halde gelin önce bu hususta bilgi verelim size.

Armut, dikdörtgen, elma, kum saati, ters üçgen… Peki sizin vücut tipiniz bunlardan hangisi ?

vücut tipi
vücut tipi

 Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

-Üçgen vücut tipi olarak armut vücut tipine sahipseniz vurgulamanız gereken yer kesinlikle incecik beliniz olmalıdır.

-Prensesler gibi salınmak isteğe göre prenses gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Kalçalarınızla omuzlarınızı orantılamak için kayık yaka gelinlik modellerini tavsiye edebilirsiniz.

-Bir kum saati misali vücuda sahipseniz kesinlikle tercihiniz balık modern gelinliklerden olmalı.

-Dolgun göğüslü gelin adaylarının göğüslerini daha ufak göstermeleri için dekolteli gelinlikler önermekteyiz. Bunun için en ideal olan modeller ise V yaka gelinlikler bisiklet, hakim, halter gibi kapalı yaka tipine sahip gelinlikler ise bu vücut tipine sahip gelin adaylarının uzak durması gereken modeller içinde.

-Düz veya muz vücut tipi olarak da anılan dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği göğüs, bel ve kalçaların kıvrımsız, düz inmesidir. 

-“Atletik vücut tipi”, “yüzücü fiziği” veya “çilek vücut tipi” de adı verilen ters üçgen vücut tipinin en belirgin özelliği, geniş omuzlar, normal bir bel, uzun bacaklar ve dar kalçalardır. Böyle bir durumda Misal verilecek olursa; straplez yaka bir gelinlik giyerek omuzlarınızı öne çıkarabilir, gelinlik etek kesimleri içinden A veya prenses kesim seçebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu