Evlilik Sitesi

Gelin Saçı

Gelin Saçı, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Gelin Saçı gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Gelin Saçı ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gelin Saçı

Gelin Saçına karar vermeden önce bunları bilmelisiniz.

Gelin başı yani gelin saçı gelini güzel gösteren en mühim bir unsur olmaktadır. Bu nedenle seçilecek kuaför bi hayli mühimdir. Saç aksesuarlarınızı ve duvağınızı kuaförünüze götürüp aksesuarlarınıza göre saç modelinizi belirlemeniz gerekir veya yapacağınız saç modeline göre duvak ve saç aksesuarı belirlemelisiniz. Saç modelinizi belirleme de gelinlik modelinizi de mutlaka özen göstermelisiniz. Misal verilecek olursa üzeri işlemeli veya sırt dekoltesi olan bir gelinlik seçiminde saçlarınızın açık olduğu bir model gelinliğin gösterişli olan ayrıntılarını kapatır. Saç aksesuarı, duvak, gelinlik derken damat ile olan uyumunuzda tabi ki mühim. Eğer aranızda boy farkı varsa, yukarı doğru bir topuz, topuklu ayakkabılarla birleşince sizi damattan çok daha uzun gösterebilir.

Gelin saçı Yaptırmadan Önce Dikkate Alınması Gerekenler

-Kuaför seçimi

-Doğallığın her zaman ön planda olduğunu unutmayın

-Yüz şekliniz.

-Düğüne kadar saçınızı zarar verebilecek şeylerden kaçının.

-Gelin saçı provası yaparken üzerinize gelinliğinizle aynı renkte kıyafet giyinin.

-Eğer saçınızı boyayacaksanız bunu 2 3 hafta önceden yapmanız gerekir.

-Kötü ihtimallere karşı çantanızda tel toka firkete toka bulundurmalısınız.

-Gelinliği sonradan giyecekseniz saçınıza temas etmeden birilerinin desteği ile başınıza bir yastık kılıfı geçirebilirsiniz.

-Temiz saç kaygan bulunacağından modeli tutması daha zor olacaktır. Saçınızın temizliği hususunda kuaförünüzle konuşabilirsiniz.

Gelin Saçı ve makyajı bir bütündür. Güzel görünmek için en mühimsi de düğün öncesinde, yorgun ve bitkin gözükmemek için uykunuzu mutlaka alın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu