Evlilik Sitesi

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Yüz şeklinize göre mi ? Ten ve göz renginize göre mi ? Gelin makyajı nasıl olmalı ?

Her şeyden önce bir gelin olarak makyajın çok güzel olmuş yerine çok güzel olmuşsun yorumlarını duymalısınız. Dolayısı ile doğal olmalı. Peki makyajınız nasıl olursa güzelliğinize güzellik katar ? Doğallığınızı nasıl korumalısınız ?

Yaptığınız veya yaptırdığınız tüm makyajlar gibi gelin makyajı da teninize, yüz şeklinize, göz renginize uyumlu olmalıdır. Bu paylaşımımızda yüz şekline göre en doğru makyaj nasıl yapılmalıdır diye sizin için araştırıp yazdık.

Oval bir yüz şekline sahipseniz bu daha şanslı olduğunuz manasına gelmektedir. Çünkü bu yüz şekline göre her makyaj modeli yakışır. Bu makyajda dikkat etmeniz gereken tek durum yüz şeklinizin yani yüzün ovalliğini bozacak biçimde köşeli hatlar, çizgiler kullanmamak. Dudağın üst kısmı, alın, burun ve çene aydınlatma alanlarınız. Buralarda kontur tekniğini ağırlıklı olarak kullanmalısınız.

Lakin yuvarlak yüz şekline sahipseniz yüzünüzün yuvarlaklığını makyajla dengelemelisiniz. Bu yüz şekline göre gölgelendirme makyaj tekniğini uygularken elmacık kemiklerini de belirginleştirmelisiniz. Önemli bir detay ise gölgelendirme yaparken gözlerinize ve dudaklarınıza yoğunlaşırsanız yüzünüzü uzun da göstermeniz olabilecek.

Kare yüz şeklinde ise yüz hatlarınız köşeli olduğu için makyajyaparken bu kısımlara yani burun bölgesinin hemen kenarlarına, elmacık kemiklerinden şakaklarınıza doğru ve çenenizin uç kısmına cilt renginizden iki ton daha koyu olan renkte bir fondöten uygulamalı rujunuzu ise üst dudağınıza daha yoğun sürmelisiniz ki bu yüzünüze biraz daha uzun bir görünüm kazandırır.

Köşeli hatlar ve yüzünüzün uzunluğu eninden geniş bir yüz şekline sahipseniz bu sizin dikdörtgen bir yüz şekline sahip olduğunuzu gösterir. Yapacağınız makyajda amaç yüzünüzü oval ve kısa göstermek olacaktır. Bu nedenle de Cilt renginizden iki ton daha koyu renkte olan bir fondöten ve iki ton açık aydınlatıcı tercih ederek dikkati yüzünüzün ortasına çekmelisiniz. Burada aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinden yüzün ortasına doğru ve kapatıcıyı ise saç diplerinizden alına ve çene ucuna sürerek uygulamanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu