Evlilik Sitesi

Evlilik Yüzüğü

Evlilik Yüzüğü, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlilik Yüzüğü gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlilik Yüzüğü ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlilik Yüzüğü

Evlilik yüzüğü nasıl seçilmeli ? Tektaş doğru tercih midir ?

Evlilik teklifinin yapıldığı an çiftler için en özel anlardan biridir. Dolayısı ile bu anı ölümsüzleştiren evlilik teklifi armağansi de özel olmalıdır. Evlilik teklifi için yüzük seçerken en genel tercih tek taştır. Bu nedenle tek taş için evlilik yüzüğü denilebilir. Evlilik öncesi tektaş yüzük nikâh gününe kadar sağ elin yüzük parmağına takılır. Nikâh kıyıldıktan sonra ise alyans nişan yüzüğünün üstüne gelecek biçimde sol eldeki yüzük parmağına takılır. Evlenme teklifinin nasıl yapıldığının dışında seçilen armağan de büyük bir önem arz eder. Evliliğin simgesi durumuna gelen tektaş yüzüğü benim için eşsizsin manasına gelmektedir. Filmler, tektaşlı şarkılar ve pırlantaya ilgi uyandıran reklamların tektaş yüzüklerini popülerleştiğini aktarabiliriz. Tektaş yüzük seçiminde çoğunlukla pırlanta ön plana çıksa da son haftalarda yakut, pembe elmas, safir gibi farklı kıymetli taşlar da bi hayli beğeniliyor. Tektaş yüzük seçiminde zevk ve bütçe belirleyici etkenler içinde.

Tektaş yüzükler, taşın kesimi, göz alıcılığı, berraklığı ve rengine göre sınıflandırılır. Seçiminizi sevgilinizin zevkine göre yaparken parmak ölçüsünü mutlaka bilmelisiniz. Alacağınız tektaş pırlanta yüzüğün sertifikasını almanızda yarar var. Ürün sertifikasında pırlanta takının özellikleri, yüzüğün altın gramı, ayarı, kullanılan pırlantanın karat cinsinden ağırlığı, pırlantanın rengi ve berraklığı belirtilir. Bu bilgiler hem pırlantanızın gerçekliğini vurgular hem de daha ardından değiştirmek istediğinizde değerini de bilmenizi sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu