Bayan Arkadaş Bul

Evlilik stresi saç döküyor

Evlilik stresi saç döküyor, evlilik sitemizde Evlilik stresi saç döküyor başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… Evlilik stresi saç döküyor başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

Evlilik stresi saç döküyor

0

ben nursu 26 yaşındayım. balık burcuyum. sivasta yaşıyorum.koronadan dolayı çalışmıyorum. Ben kendimi anlatmayı sevmem ama sanırım anlatmam gerek
Allah’tan korkan merhametli ve özellikle dürüst olmalı ben dinden imandan bi haber cebi para dolu bi oğlan çocuğu aramıyorum yaşamını doğruluğa ve saygıya düstur edendir muradım…

evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi
Evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi

Boyum: 161 – 165 cm (63.1 – 65.0 inç)
Göz rengim: Kahverengi
Saç rengim: Kahverengi
Benim figürüm: Birkaç ekstra kilo
Kilom: Söylememeyi tercih ederim
Hayat
Medeni durumum: Bekar
Diyetim: Özel / Tıbbi Diyet
Sigara içme durumum: Hayır, asla
İçki alışkanlığım (alkol): Hayır.
Benim ana dilim: türkçe
Fitness düzeym: Güçlü olmak
Kendi hanesi: Ebeveynlerle yaşıyor
Çocuklarım: çocuğum yok
Çocuklara olan arzum: Belki Tanrı isterse
Eğitim düzeym: Kolej
Mesleki düzeym: Diğer
Mesleğim: Eğitim
1. yabancı dil: Arapça
2. yabancı dil: İngilizce
Daha fazla dil: Söylememeyi tercih et
Kişiliğim: Güvenilir

evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi
Evlilik stresi saç döküyor, evlilik stresi, evlilik sitesi

Evlilik stresi saç döküyor
Evlilik stresi saç döküyor_resim

Evlilik kararını almak ne kadar keyifliyse evlilik çalışmaları da o kadar streslidir.

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi. Kasımoğulları söyle konuştu:

“Araştırmaya göre her 10 kişiden 7’sinin saçları stres sebebiyle dökülüyor. Kişi için her yeni durum, karşı karşıya geldiğı sorunlar ve uyaranlar stres nedenidir. Stres ise ruhsal olduğu kadar fiziksel sorunlar da doğurur. Stres nedenli beslenme dengesizliğinden dolayı vücudun gereksinimi olan vitamin ve mineraller yeterli miktarda alınamaz Bu da vücudun tüm dengesini bozar.”

Saçın Mineralleri Azalıyor, Saçlar Dökülüyor

Uzun süren şiddetli strese ise önce saçların tepki verdiğini ifade eden Kasımoğulları, vücudun stres sonucu salgıladığı asidin saç derisinin pH değerini düşürdüğünü dile getirdi. Bu durumun saçlarda seyrelmeye ve ani saç kayıplarına yol açabileceği hususunda uyaran Kasımoğulları, “İnsanların belli dönemlerinde saç dökülme yoğunluğu daha da artar. Bizim yaptığımız araştırmalara göre bu dönem ya yaşamıyla alakalı yeni bir karar verdiği ya yoğun tempoda çalıştığı veya yaşamında olumsuzluk yaşadığı zamanlara denk gelir. Stres saçın gereksinimi olan çinko, demir, magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini azaltır. Bu da saç seyrelmelerine yahut ani saç kayıplarına neden olmaktadır” dedi.

Mineral Zengini Ürünler Tercih Edilmeli

Evlilik sırasında yaşanılan stresi yok etmek pek olabilecek olmasa da evlilik stresinin yol açtığu saç dökülmelerinden kurtulmak olabilecek. Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, düğün öncesi sorun olmaktan çıkaracak ipuçlarını verdi:

“Bu zamanda vücudun gereksinimi olan çinko, demir, magnezyum, kalsiyum gibi mineral ve vitamin gereksinimini karşılayacak besinlere yönelmek gerekebilir. Bunun bunun yanında bu saç için yoğun bir bakım kürüne girilebilir. Saçın gereksinimini karşılayacak ürünler kullanmakta yarar var. Mineral ve vitamin yönünden zengin ve saç dökülmesi sorununa çözüm getiren ürünler kullanılabilir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu