Evlilik Sitesi

Evlilik Kredisi

Evlilik Kredisi, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlilik Kredisi gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlilik Kredisi ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi nasıl alınır? Evlilik kredisi almanın şartları nedir ?

Yuva kurmaya çalışan yeni evli çiftler gelinlik, düğün mekanı, beyaz eşya derken bir çok ödeme için kredi çekme ihtiyacı duyarlar. Birçok banka yeni evlenecek çiftlere özel kredi seçenekleri sunmakta ve yeni evlenecek çiftlere belirli bir zaman sonra geri almak şartı ile bankalar aracılığıyla düşük faizle evlilik kredisi verilmektedir. Peki her yeni evlenecek çift evlilik kredisi alabilir mi? Evlilik kredisi almanın şartları nelerdir ?

Evlilik kredisini bir çok banka, ihtiyaç kredisi adıyla vermektedir. Ayrıca ihtiyaç kredisinin bunun yanında evlilik veya düğün kredisi adıyla, destek uygulaması bulunan bankalar da mevcuttur. Bu bankalara başvurunuza yaparak evlilik kredisi alabilirisiniz.

Evlilik Kredisi Şartları

-Herhangi bir yerde belirli bir ücret karşılığı çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi

-Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi

-Emekli olanlar için maaş cüzdanlarının fotokopisi

-Gelir beyan belgesi alınması gerekli

-Kira geliri olan bireyler için, mevcut ise tapu ve kira kontratı fotokopisi

Evlilik kredisinden yararlanmak için ilk kez nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

-Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve başvuranın ismine düzenlenmiş bir fatura aslı olması gerekmektedir.

-3 ay içinde alınmış ikametgâh belgesi gerekmektedir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu