Evlilik Sitesi

Evlilik Korkusu – Gomofobi Nasıl Yenilir ?

Evlilik Korkusu – Gomofobi Nasıl Yenilir ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlilik Korkusu – Gomofobi Nasıl Yenilir ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlilik Korkusu – Gomofobi Nasıl Yenilir ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlilik Korkusu – Gomofobi Nasıl Yenilir ?

Evlilik korkusu diğer adı ile gomofobi nedir ? Nasıl yenilir ?

 

Birçok kadın ve erkekte görülebilen evlilik korkusu için gerektiğinde uzman bir doktordan yardım alınmalıdır ? Evlilik korkusunun en temel nedeni gerçek yaşamın sorumluluğunu alma korkusudur. Bir diğer temel neden ise bireyin kendi ailesi ve etrafında yapılan evliliklerde yaşanan olumsuzluklardan kaynaklanmaktadır. Gomofobikadın ve erkekte evlilik stresi yaşatmaktadır. Ortak yaşanan bu streste yalnızca tedirginliği oluşturan sorular farklıdır ? Kadın, eşim beni aldatır mı ? Babamın evinde ki gibi rahat eder miyim ? Şiddete maruz kalır mıyım ? Erkek ise, eşime ve çocuklarıma bakabilir miyim ? Onlar için iyi bir eş ve baba olabilir miyim gibi sorular söz konusudur.

Bir partneriniz var her şey güzel giderken evlilik sürecine girilmiyor ise evlilik kokusunun olup olmadığı bu korkuların ne olduğu neden kaynaklandığı anlamanız gerekir. Eğer ki partneriniz bunları sizinle paylaşabiliyorsa bu korkularını yenebilecek durumda da olduğunu gösterir. Evlilik adımını atan eşler poblemlerinı kendileri evlilik öncesi konuşmalı ve çözmelidir ki bu bi hayli mühimdir. Bura da iletişim kurabilmek sorunun çözülmesinde büyük etkendir. Eğer bu noktada sorun yaşıyorsanız karşınızdakinin iletişim dilini ifadesini anlamalı empati kurabilmelisiniz.

Evlilik korkusunu görülmektediran ve şimdilerde çok fazla rastlanılan nedenler;

-Sadakat ile alakalı sorunlar

-Sorumluluğun artmasından doğan korku

-Maddiyat

-Evlilik içi uyum dengesinin kurulamaması korkusu

-Güvensizlik ile alakalı sorunlar

-Ayrılık korkusu

Bu nedenle evlilik öncesi sorulması gereken ne varsa sorulmalı, korkular üzerine konuşulmalı, korkuların nedenleri giderilmelidir. Korkuların nedenleri giderilirse ilişki evliliğe doğru gider. Lakin birbirinizin duygu ve düşüncesini anlamazsanız bu durum evliliğe gitmez.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu