Evlilik Sitesi

Evlilik İşlemi İçin Gerekli Belgeler

Evlilik İşlemi İçin Gerekli Belgeler, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlilik İşlemi İçin Gerekli Belgeler gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlilik İşlemi İçin Gerekli Belgeler ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlilik İşlemi İçin Gerekli Belgeler

Evlenecek çiftlerin evlilik işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için hangi belgeler gereklidir ? Evlilik işlemleri nasıl yapılır ?

Evlilik başvurusu işlemleri için gerekli belgelerin önceden bilinmesi ve tedarik edilmesi son anda oluşabilecek sorunlar için mühimdir. Peki bu belgeler nelerdir ?

Evlilik yani nikah günü almak için çiftlerden birinin ikametinin olduğu yahut nikahın kıyılacağı yerin bağlı olduğu belediyeye ait evlendirme dairesine başvuruda bulunulmalıdır. Eğer nikahın kıyılacağı evlendirme dairesi, çiftlerden birinin yahut ikisinin birden ikamet ettiği yerleşim yerinde değilse evlilik izin belgesi alınması gerekmektedir. Diğer belgeler ise;

-Kişilerin son medeni halini gösterir, fotoğraflı nüfus cüzdanlarının aslı.

– 3’er Adet Fotoğraf

– Sağlık Raporları; Evlilik için sağlık raporu işlemlerini bir sağlık kuruluşunda yapabilir ve bu tetkiklerin sonuçlarını aile hekimine onaylatarak, aile hekimi imzalı sağlık raporu alabilirsiniz.

-Tüm bu evrakların toplanmasından sonra 6 ay içinde başvuruda bulunabilinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu