Evlilik Sitesi

Evlilik İçin Sağlık Raporu Ücreti

Evlilik İçin Sağlık Raporu Ücreti, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlilik İçin Sağlık Raporu Ücreti gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlilik İçin Sağlık Raporu Ücreti ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlilik İçin Sağlık Raporu Ücreti

Evlenmek için gerekli belgelerden bir diğeride sağlık raporudur. Peki, sağlık raporu nereden alınır ve ücreti ne kadardır ?

Evlilik başvurusu işlemleri için gerekli belgelerin önceden bilinmesi ve tedarik edilmesi son anda oluşabilecek sorunlar için mühimdir. Evlilik yani nikah günü almak için çiftlerden birinin ikametinin olduğu yahut nikahın kıyılacağı yerin bağlı olduğu belediyeye ait evlendirme dairesine başvuruda bulunulmalıdır. Eğer nikahın kıyılacağı evlendirme dairesi, çiftlerden birinin yahut ikisinin birden ikamet ettiği yerleşim yerinde değilse evlilik izin belgesi alınması gerekmektedir. Gerekli bir diğer belge ise sağlık raporudur.

Sağlık Raporu Nereden Alınır ?

Evlilik için sağlık raporu işlemlerini bir sağlık kuruluşunda yapabilir ve bu tetkiklerin sonuçlarını aile hekimine onaylatarak, aile hekimi imzalı sağlık raporu alabilirsiniz. Evlilik için istenen sağlık raporları bir çok sağlık kuruluşundan alınabilir. Lakin birden fazla testin yapılması ve film çekilmesi sebebiyle tam teşekküllü bir hastaneden rapor alınması daha kolay olmaktadır. Bu nedenle devlet hastanelerinden rahatlıkla sağlık raporu almanız olabilecekdür.

Evlilik İçin Sağlık Raporu İçin Gerekli Testler Nelerdir?

Sağlık raporunda genelde kan tahlili ve akciğer filmi istenmektedir. Kan testleri ile birlikte kan grubu belirlenir ve hepatit, frengi ve AIDFS gibi hastalıkların var olup olmadığı kontrol edilir. Ayrıca çiftlerin kan uyuşmazlığı olup olmadığı da kan testleri ile belirlenmektedir. 

 Akdeniz anemisi testi de nikah öncesi yaptırılması gereken testlerden biri olma özelliğini taşır. Sağlık raporu alınırken Akdeniz Anemisi testi sonuçları da değerlendirilmektedir.

Evlenmek İçin Sağlık Raporu Ne Kadardır ?

Sağlık raporu alırken genelde 40 ile 75 TL aralığında bir ücret ödenilmektedir.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu