Evlilik Sitesi

Evlenmeden Önce Bunları Yapmalısınız

Evlenmeden Önce Bunları Yapmalısınız, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlenmeden Önce Bunları Yapmalısınız gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlenmeden Önce Bunları Yapmalısınız ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlenmeden Önce Bunları Yapmalısınız

Evlenmeden önce yapmanızda yarar sağlayacak durumlar nelerdir ?

Birbirini tam anlamıyla tanımadan evlenen veya tanıdığına inanıp evlenen bireyler kısa bir süre de veya seneler sonra boşanabilmektedir. Zaman içinde bireylerin değişmesi kaçınılmaz. Bu problem için çözüm bulunmasa da evlenmeden önce en azından bazı temel konularda çiftlerin birbirini yakında zamandan tanıması, bazı şeyleri deneyimlemesi evlilik sonrası oluşabilecek problemler yönünden bi hayli mühim.Peki evlenmeden önce yapmanızda yarar sağlayacak durumlar ne olabilir ?

-Birçok çift anlaşmazlık yaşamamak, tartışmamak veya sorun çıkarmamak için problemleri alttan almayı tercih etmekte. Lakin bu yanlış bir davranış. Takdir edersiniz ki fakat kendiniz gibi olduğunuzda ve kendi düşüncesinizi savunduğunuzda, karşı tarafın ne tepki vereceğini öğrenebilir, onu daha iyi tanıyabilir, anlayabilirsiniz.

-Eğer sonunda evlilik olan bir ilişkiyse aileyle tanışmak tabi ki kaçınılmaz. Lakin yine de bunu ertelememeniz gerekir.

Özellikle ilişkinin başlarında çiftler, sessiz anları kötü bulurlar. Bu nedenle sürekli olarak bir şeyler söyleme, anlatma ihtiyacı hissederler. Lakin baş başa olduğunuz anlarda yaşanacak sessizlikler enteresan olmaktan çok rahatlatıcı olmalıdır. Birlikte bir ömür geçirmeyi planladığınız kişiyle sürekli olarak sessizlikten kaçamazsınız. Bu sessiz anlar daha derin konuları konuşmanıza vesile olur. Bu nedenle her ne kadar başlarda garip gelse de uzun sessizlik anlarından kaçmamalısınız.

Çiftlerin en fazla yaptığı hatalardan biri kendi sınırları eşiyle paylaşmamaktır. Aslını söylemek gerekirse mühim olan neyin sizin için fazla olabileceğini, nerede durması gerektiğini özgürce konuşmak ve bazı sınırları evlilik öncesi çizmektir. Eğer bu sınırların varlığı evlilik sonrası görülmektedirsa çok daha büyük problemlere neden olabilir.

-Uzun yolculuklar, yorgunluk, tatil sırasında yaşanan krizler, kaybolmak ve keşfetmek çiftlerin birbirleri ile ilgili bir çok fikir edinmesini sağlar. Aynı zamanda bazı zorlu ve atlatılması zor anlarda birbirlerine nasıl davrandıklarını görme şansı verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu