Evlilik Sitesi

Evlendirme Dairesi Resmi İşlemler

Evlendirme Dairesi Resmi İşlemler, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlendirme Dairesi Resmi İşlemler gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlendirme Dairesi Resmi İşlemler ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlendirme Dairesi Resmi İşlemler

Evlendirme Dairesi,

Evlilik akdinin gerçekleşebilmesi için yapılması gereken prosedürler ve bunları tamamlayabilmek için alınması gereken belgeler bulunmaktadır. Evlenme Dairesinde nikahını kıymak isteyen çiftler için tüm detaylara paylaşımımızda yer verdik.

Evlendirme Dairelerinin genelde bir adet nikah salonu ve kokteyl alanı bulunmaktadır. Bununla alakalı olarak araştırılanlerden biri ise nikah salonunun kaç kişilik olduğudur. Hangi ilçede nikah yapılacaksa ilçe evlendirme dairesinin resmi web sitesinden bunu öğrenmeniz olabilecek.
Nikah merasiminin yapılacağı salona göre kokteyl salonu büyüklüğü değişebilir genelde 1.000 kişilik davetli kapasitesine sahip salonlar mevcut. Akşam 18:00 – 18:30 saatleri civarında nikahı kıyılan çiftlerin burada kokteyl yapma olanağı bulunmakta. Eğer böyle bir talep olursa, nikah dairesinin anlaşmalı olduğu kokteyl organizasyonu yapan firma ile görüşmek gerekiyor.

Evlendirme Dairesi Nikah İşlemleri

Nikah işlemleri için evlendirme dairesinden başvuru yapılmalı. Hafta içi her gün 08.30 – 12.00 saatleri içinde başvurular kabul edilmektedir
Nikah için en erken alınabilen tarih, başvuru yapılan günden 24 saat sonrası. Müracaat ettikten sonra 24 saat dolmadan nikah merasimi yapılması olabilecek değil. Nikah için alınabilecek en geç tarih ise başvurudan 6 ay sonrası.
Evlenecek çiftlerin Nikah Dairesi’ne başvuru için birlikte gitmeleri gerekli. Eğer bireylerden biri gidemeyecekse vekaletname belgesi alınmalı. Müstakbel eş, bu belgeyle müracaat işlemlerini yapabilir.
Çiftler, nikah tarihine karar verdikleri andan bu yana evlendirme dairesine gidip gün almalı ve işlemlerini yaptırmalılar. Özellikle hafta sonları çok talep gördüğü için erkenden Evlendirme Dairesi’yle iletişime geçilmesinde yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu