Sohbet

Euphoria İkinci Sezonla İlgili Bildiğimiz Her Şey

[ad_1]

HBO

HBO’nun sevilen gençlik hiti Euphoria yayınlandığı ilk günden beri radarımızda. Uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele eden lise öğrencisi Rue’nun hayatına odaklanan dizi, yarattığı dünya ve hikayesiyle hepimizi etkilemeyi başardı. Dizi aldığı üç Emmy’yi hanesine yazarken, Zendaya da 72. Emmy Ödülleri’nde en iyi kadın dram oyuncusu ödülünü alarak bu kategoride ödül kazanan en genç oyuncu olmuştu.

2019’da tamamlanan ilk sezonun ardından pandemi gerekçeli ertelemeler bizi sabırsızlandırsa da Euphoria ikinci sezonuyla nihayet karşımızda. İkinci sezon için kalkışa hazırsanız öncesinde bilmeniz gereken her şeyi derledik.

Yeni sezonun hikayesi ne?

Yeni sezonun tam anlamıyla daha karanlık olduğunu söyleyebiliriz. Aslında biz değil, Cassie olarak izlediğimiz Sydney Sweeney verdiği demeçlerde gelecek sezonun yeni bölümlerini ilk sezona oranla “çok daha karanlık” olarak anlatıyor. Zendaya da Teen Vogue’a verdiği demeçte ikinci sezonun daha zorlayıcı olacağını söylemişti. Zendaya ikinci sezon başlamadan hemen önce de Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla yeni bölümlerin tetikleyici olabileceğini bu nedenle izleyicilerin kendilerini rahat ve hazır hissetmeleri halinde izlemelerini önerdi.

Gelelim ikinci sezonun hikayesine. Augustine Frizell’in yönetmen koltuğunda oturduğu dizi, ilk sezon bizi aşırı dozdan sonra uyuşturucu bağımlılığıyla boğuşan 17 yaşındaki Rue ile tanıştırmış, ardından Rue’nun aşık olduğu yeni en iyi arkadaşı Jules ile hikayesine odaklanmıştı. Final yayınlandığında ve özel bölümler düştüğünde bile, birçok soru listesiyle baş başa kalmıştık. Yeni sezondan beklentilerimiz tüm bu soruların cevaplanması.

Kadroda değişiklik var mı?

İlk sezon yıldızlarının tamamını ikinci sezonda da izlemeye devam edeceğiz, ayrıca yeni isimler de bu maceranın bir parçası olarak karşımıza çıkacak. Variety, Euphoria 2. sezonuna üç oyuncu daha eklediğini duyurdu. Şarkıcı ve söz yazarı Dominic Fike, Waves‘in yıldızı Kelvin Harrison Jr. ve ayrıca Minka Kelly ve Demetrius ‘Lil Meech’ Flenory Jr. henüz açıklanmayan rollerde karşımızda olacak.

 

 

ETİKETLER:
EUPHORİA , HBO

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu