Ana Sayfaİş BaşarısıEstetik Diş Hekimliği ile İşinizi Yükseltme: Hastalarınız İçin Seçenekler

Estetik Diş Hekimliği ile İşinizi Yükseltme: Hastalarınız İçin Seçenekler

Estetik Diş Hekimliği ile İşinizi Yükseltme: Hastalarınız İçin Seçenekler

Diş hekimliği alanında bir işletme sahibi olarak, sektördeki en son trendler ve gelişmelerden haberdar olmak önemlidir. Diş hekimliğinin en hızlı büyüyen alanlarından biri, dişlerin ve diş etlerinin görünümünü iyileştirmeye odaklanan bir dizi tedaviyi içeren kozmetik diş hekimliğidir.

Estetik diş hekimliği son yıllarda giderek daha popüler hale geldi, çünkü giderek daha fazla insan gülümsemelerini iyileştirmenin ve özgüvenlerini artırmanın yollarını arıyor. Amerikan Kozmetik Diş Hekimliği Akademisi tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, kozmetik diş tedavisi gören hastaların %86’sından fazlası benlik saygısında ve yaşam kalitesinde bir iyileşme bildirdi.

Muayenehanenizi genişletmek ve hastalarınıza mümkün olan en iyi bakımı sunmak isteyen bir diş hekimiyseniz, mevcut farklı kozmetik diş tedavilerini ve bunların hastalarınıza nasıl fayda sağlayabileceğini anlamak çok önemlidir. Marylebone Smile Clinic’ten Londralı kozmetik diş hekimiv Dr. Sahil Patel , kozmetik diş hekimliğindeki seçenekleri keşfetmemize yardımcı oldu.

Diş beyazlatma

En popüler ve uygun fiyatlı kozmetik diş tedavilerinden biri diş beyazlatmadır. Bu prosedür, ofis içi tedaviler ve eve götürme kitleri dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanılarak dişlerdeki lekelerin ve renk bozulmalarının giderilmesini içerir.

Diş beyazlatma, hastalarınıza daha parlak, daha genç görünen bir gülümseme vermenin harika bir yolu olabilir ve genellikle diğer kozmetik tedavilere geçmeden önce iyi bir ilk adımdır. Aynı zamanda nispeten basit ve non-invaziv bir prosedürdür, bu da görünüşlerini iyileştirmek için hızlı ve kolay bir yol arayan hastalar için ideal olduğu anlamına gelir.

Diş Yapıştırma

Bonding, dişlerin görünümünü iyileştirmek için diş yüzeyine diş renginde bir reçine uygulanmasını içeren kozmetik bir diş prosedürüdür. Bu tedavi, dişlerinde kırık, çatlak veya renk değişikliği olan hastalar ile dişleri arasında boşluk bulunan hastalar için idealdir .

İşlem, dişe özel bir yapıştırıcı uygulanmasını, ardından doğal görünümlü bir yüzey elde etmek için reçinenin şekillendirilmesini ve sertleştirilmesini içerir. Diş yapısının herhangi bir şekilde delinmesini veya çıkarılmasını gerektirmediğinden, dişlerin görünümünü iyileştirmek için invaziv olmayan bir yol arayan hastalar için diş yapıştırma harika bir seçenektir.

Porselen kaplamalar

Porselen kaplamalar, dişlerin ön yüzeyi üzerine ince bir porselen kabuğunun yerleştirilmesini içeren popüler bir kozmetik diş tedavisidir. Bu tedavi, yontulmuş, çatlamış, rengi bozulmuş veya şekilsiz dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.

Porselen kaplamalar, yerleştirilmeden önce az miktarda diş yapısının çıkarılmasını gerektirdiğinden, diş kaplamaya göre daha kalıcı bir çözümdür. Ancak daha dramatik bir dönüşüm sağlayabildikleri için uzun süreli ve doğal görünümlü bir çözüm arayan hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Invisalign

Invisalign, dişleri düzeltmek ve gülümsemenin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilen bir şeffaf hizalayıcı sistem türüdür. Geleneksel braketlerin aksine, Invisalign plakları şeffaf plastikten yapılmıştır ve bu da onları giyildiğinde neredeyse görünmez kılar.

Invisalign, plaklar yemek yemek ve fırçalamak için çıkarılabildiğinden, dişlerini düzeltmenin gizli ve kolay bir yolunu arayan hastalar için harika bir seçenektir. Ayrıca herhangi bir braket veya tel gerektirmedikleri için geleneksel braketlere göre daha rahat ve daha az invaziv bir alternatiftirler.

Diş implantları

Diş implantları, eksik dişlerin yerini almak ve gülümsemenin görünümünü ve işlevini eski haline getirmek için kullanılabilen daha gelişmiş bir kozmetik diş tedavisidir. Bu prosedür, eksik diş için yedek kök görevi gören çene kemiğine küçük bir titanyum post yerleştirmeyi içerir.

Post kemiğe entegre olduktan sonra, implantın tepesine bir protez diş takılarak doğal görünümlü ve dayanıklı bir yedek diş elde edilebilir. Eksik dişlerine kalıcı ve fonksiyonel bir çözüm arayan hastalar için mükemmel bir seçenek olan dental implantlar, gülümseme görünümünde de önemli bir iyileşme sağlayabilir

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar