Evlilik Sitesi

Düğünler İptal mi ?

Düğünler İptal mi ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Düğünler İptal mi ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Düğünler İptal mi ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Düğünler İptal mi ?

Düğünler iptal mi edildi, yasak mı geldi ?

30 Kasım Pazartesi Pandemi sonrası tekrardan açılan düğün salonları, nikah salonları gibi merasimler için sağlık bakanlığından açıklama geldi.

Korona önlemleri nedeni ile kısıtlamaların yapıldığı düğün yasakları nelerdir ? Korana virüs salgını nedeni ile birden fazla kısıtlamalar getirildi. Bunlardan bir diğeride yeni evlenen çiftleri ilgilendirmekte çünkü yapılan kısıtlamalardan bir diğeride düğün merasimi kapsamı içinde. Peki bu yasaklar neler ?

Evlilik sürecinde ki eşlerin yasaklar ile bilmesi gerekenler bulunmakta. Bunlar;

-Gelin ve damadın birinci ve ikinci derecede yakını olmayan 65 yaş ve üzerinde ki bunun bunun yanında 15 yaş altı bireylerin düğün ve nikah merasimlerinde bulunmaması.

Nikah merasiminde en az bir kamu görevlisinin bulunarak sağlık denetimlerine ağırlık verilmesi.

-Kafe, Restoran, çay bahçesi gibi işletmelerde düğün, nişan gibi organizasyonlarda toplu halde yapılacak altın takma gibi etkinliklerde bulunulmaması.

-Düğün nikah merasimi şeklinde yapılacak ve en fazla 1 saatte tamamlanacak.

-Toplu yemek, dans, oyun oynanmaması, ikramda bulunulmaması.

Köy veya sokaklarda yapılacak düğün etkinliklerinin il/ilçe hıfzısıhha kaidelerinca belirlenmesi.

Hayatarkadasim.net olarak geçirdiğimiz bu zorlu zamanda kendi ve sevdiklerimizin sağlığı için bu kurallara uyulması gerektiğinin önemini hatırlatmak evlilik hazırlığında olan çiftlerimize ise şimdiden mutluluklar dileriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu