Evlilik Sitesi

Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler

Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler

Düğün fotoğraflarını İstanbul’da çekecekler için en ideal yerleri bir araya getirdik. İşte İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler.

Düğün hazırlığındaki çiftler için en mühim bir o kadar keyifli kısım düğün fotoğraflarıdır. Kimin çekeceği ve nerelerde çekileceği sorusu çiftleri uzunca bir süre kararsızlığa sürükleyebilir. Zira eski zamanlardaki gibi düğün salonundan önce fotoğraf stüdyosuna gidip farklı fonlar önünde durup fotoğraf çektiren çiftlerin sayısı yok denecek kadar az. Bunun yerine değişikliklar aranmakta profesyonel fotoğrafçıların tavsiyeleri üzerine, çiftlerden önce bu deneyimi yaşayan yakınlarının seçimleri üzerine veya kendi incelemeleri üzerine tercihte bulunurlar. Bu zamanda size fayda sağlaması amacı ile düğünü İstanbul’da yapacaklar için İstanbul’da düğün fotoğrafları çekilecek yerler nerelerdir ? Sorusunu bir çok seçenekle yanıtlamaya çalıştık.

 

-Rahmi Koç Müzesi

Biraz pahalıya mal olsa da değişiklik arayanlar özellikle antika severler için değerlendirilebilecek yerlerin başında gelir. Birçok bölümden bir araya gelen bu müzede özellikle klasik arabaların olduğu bölüm düğün fotoğrafları için büyük ilgi görmektedir. Daha önceleri randevu almanız gerekmekte ve müze pazartesi günleri kapalı olmaktadır. Rahmi Koç Müzesinde fotoğraf çekmek için ücret olarak eğer 5 kişilik bir grup iseniz 600 Tl ödenilmektedir 5 kişiden fazla olan gruplar için ise artı 28 Tl alınmaktadır.

 

Miniatürk

Yerli ve yabancı turistlerin İstanbul turlarında ilk adresi olan Miniatürk için Türkiye’nin vitri denilmektedir. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilen 62 eser İstanbul’dan, 60 eser Anadolu’dan ve 13 eser bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere 135 mimari eserin, 1/25 oranına küçültülmüş minyatür modelleri bulunmaktadır.

 

Kuzguncuk

Arnavut kaldırımlı dar yokuşlu sokakları, yokuşları, fotoğraflık kapı önleri, tarihi, renkli ve cumbalı ahşap evleri, mühim yapıları, nostaljik pastaneleri, fırınları ve esnaf lokantaları, tatlı kafeleri, çikolatacıları ve kahvaltıcıları, tasarım dükkanları, antikacıları ve sahafları ile evlenecek çiftler için ideal fotoğraf çekim yerlerinden biridir.

 

Emirgan Korusu

Temiz havası, muhteşem atmosferi, boğaz ve köşk manzarası ile ölümsüzleştirebileceğiniz bir çok fotoğraf çekebilirsiniz.

 

Beykoz Kundura Fabrikası

Farklılık arıyorsanız 1810 senesinde kurulmuş olan salaş ve orijinal görüntüsü ile Beykoz Kundura Fabrikasının tercihleriniz içinde olmasını öneririz.

 

Ihlamur Kasrı

Mimarisi ve taş işlemeleri ile göz dolduran bi hayli görkemli bir yapı olan Ihlamur Kasrı fotoğraf çekimi için saatlik 500 Tl ödenmesi gerekmekte. Her ne kadar köşkün içinde fotoğraf çekimine izin verilmese de dış kısmının bi hayli büyüleyici olduğunu belirtmekte yarar var.

 

Soğukçeşme Sokağı

Soğukçeşme Sokağı İstanbul’un Sultanahmet semtinde yer alır. Tarihsel evlerin olduğu ufak bir sokaktır. Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı içinde bulunan sokak trafiğe kapalı olduğundan düğün fotoğraf çekimi için tercih edilmektedir

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu