Evlilik Sitesi

Damat Bohçası Ne Zaman Gider ?

Damat Bohçası Ne Zaman Gider ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Damat Bohçası Ne Zaman Gider ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Damat Bohçası Ne Zaman Gider ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Damat Bohçası Ne Zaman Gider ?

Damat bohçası ne zaman verilir ?

Damat bohçasının içinde neler olması gerektiğini kişisel zevk ve tercihlerinize göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Aynı biçimde damat bohçanızın bütçesini yine doluluk oranına göre seçebilirsiniz. Kişisel gelirlerinize göre dilerseniz, 25.000 ₺’lik veya daha yüksek miktarlı düğün bohçası bile hazırlayabilirsiniz.

Alışverişi yapmadan önce siz değerli okurlarımıza tavsiyemiz her ailenin tarzı ve beğenip beğenmeyeceği şeyler olabilir. Günümüzde artık çoğu genç; aileleri ile görüşüp konuşarak hem masrafı arttırmamak, hem de uzayan süreci kısaltmak ve gerginlikleri azaltmak için yalnızca eşine Düğün Bohçası hazırlamakta. Lakin anne ve babası için de fazla abartılmadan bir bohça hazırlanmalıdır. Bu davranış, onlara değer verildiğinin bir göstergesidir. Eğer kardeş sayısı fazla değilse onlar için de bohça hazırlanabilir; eğer kardeş sayısı çoksa bohça yerine armağan keselerine yarım elma gönül alma ufak tefek armağanler konulabilir.

Peki, Damat Bohçası Ne Zaman Gider ?

Gelinin ailesine verilen nişan bohçası, söz kesildikten sonra ve nişan öncesi verilirken, damat bohçası nişan merasiminin hemen ardındanki günlerde, çok da geç kalınmadan hazırlanıp verilmelidir. Bu zamanlama hususunda yöresel gelenekler de belirleyicidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu