Ana SayfaTeknolojiCovid19 Sonrası Influencer Pazarlamaya Nasıl Yaklaşılır?

Covid19 Sonrası Influencer Pazarlamaya Nasıl Yaklaşılır?

Covid19 Sonrası Influencer Pazarlamaya Nasıl Yaklaşılır?

Tüm küresel halk dijital düzene bağlıyken, markalar yavaş yavaş influencer pazarlamaya yönelik daha yeni yaklaşımlar tasavvur ediyor. Covid-19, işletmelere karşı şefkatli davranmadı ve onları pandemi sonrası dönemde pazarlama stratejilerini yeniden gözden geçirmeye zorladı. En önemlisi de talepler değişti ve influencer’ların rolü, markalar tarafından görüldüğü gibi, her zamankinden daha kritik hale geldi.

Güvenilir istatistikler, markaların neredeyse yüzde 56’sının TikTok’u 2020 için mevcut etkileyici pazarlama planlarının bir parçası olarak gördüğünü ortaya koyuyor. Ayrıca, 2020’nin ilk üç ayında TikTok izleyicilerindeki yaklaşık yüzde 23’lük artış, bu ısrarı daha da doğruluyor.

Özetlemek gerekirse, covid19 sonrası dönemdeki markalar, güvenilir etkileyicilere güvenerek görünürlüklerini artırmaya çalışacaklar .

Başarı Garantili Beklenen Yaklaşımlar

Rastgele Instagram gönderileri ve videolarının aksine, 2020’de artan marka görünürlüğü, etkileyici pazarlamaya yönelik daha bütünsel bir yaklaşım gerektirecektir.

Marka Hikaye Anlatımını Dahil Et

2020’de Influencer’lar, yeni ve mevcut müşterileri cezbetmek için markalarla ilgili hikayeler örmeye odaklanmalıdır. Giderek daha fazla bütçe odaklı hale gelen müşterilerle birlikte, bir ürün veya hizmeti yalnızca kendilerine gerçekten önemli bir değer sunuyorsa satın almayı düşünürler.

Etkileyenlerin bu gereksinime yaklaşmasının en iyi yolu, ürünleri günlük temel ihtiyaçlar olarak kullandıklarını ve belirtilen faydalardan yararlandıklarını göstermektir. Bu nedenle, etkileyici pazarlamaya yönelik yeni yaklaşım, her şeyden çok güven inşa etmeyi ilgilendirecektir.

Daha Etkileşimli Bir Yaklaşım Düşünün

Influencer’ların çoğu, marka entegrasyonuna inorganik bir şekilde, yani bir videoda veya görselde inandırıcı bir önemi olmadan markadan bir kez bahsetmek gibi yaklaşırdı. Ancak 2020’de süreç çok daha farklı olacaktır. Örneğin, YouTube içerik oluşturucuları, alaka düzeyi olmadan marka adını bırakmak yerine ürüne özel videolar yapmak zorunda kalacaklar.

2020’den itibaren, etkileyicilerin zamanlarının önemli bir bölümünü marka merkezli içeriğe ayırması ve aynı zamanda kitleyi bağlamla ilişkilendirmesi gerekecek.

Canlı içerik Anahtar olacak

Etkileşimlerden bahsetmişken, canlı içerik, etkileyici pazarlama arenasında bir sonraki büyük şey olacak. Önceden kaydedilmiş görseller ve videolar, özellikle izleyicinin satın alımlarda daha seçici ve eleştirel hale gelmesiyle etkili olmaktan çıkacaktır.

Potansiyel müşteriler, marka etkileyicilerinin kendileriyle doğrudan açık uçlu konuşmalar şeklinde konuşmasını tercih edeceklerdir. Bunun yanı sıra, Instagram, Facebook ve hatta YouTube Live gibi araçların akışı, bu tür içerik oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi. Markalar, kitlenin son derece bilinçli hale geldiğinin farkına varmalı ve önümüzdeki yıllarda, sadece etkileyici pazarlamanın daha insancıl tarafını görmek için düzenlenmemiş ve filtrelenmemiş içerik görmek isteyecekler.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar