Erkek Arkadaş Bul

ciddi bir evlilik yapmak istiyorum

bir hayli önemli evlilik yapmak istiyorum, evlilik sitemizde bir hayli önemli evlilik yapmak istiyorum başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… bir hayli önemli evlilik yapmak istiyorum başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

bir hayli önemli evlilik yapmak istiyorum

0

slm ben süleyman kırıkkale de yasıyorum esimi kaybettim trafık kazasında 5 yıl önce bir hayli önemli evliik yapmak istiyorum evlilik yapacam kisinin memleketindede yasıya bilirim tek amacim güzel bi yuvam olsun cocuklarına babalık yapmak istiyorum ciddi bayanları bekliyorum

bir hayli önemli evlilik yapmak istiyorum
bir hayli önemli evlilik yapmak istiyorum

Begül Erhan Anatolian Folk Songs

Üretici Ada Müzik
Türü Klasik Gitar
Dili Türkçe

Albümdeki Eserler

Aman Avcı
Yemen Türküsü
Yenice Yolları
Çanakkale İçinde
İndim Yarin Bahçesine
Yağcılar Zeybeği
Allı Turnam Kırıkkale
Bingöl
Hekimoğlu
Odam Kireç Tutmuyor

TÜRKİYE’NİN İLK ‘’KADIN’’ KLASİK GİTAR ALBÜMÜ !!!
Ülkemizin sayılı kadın klasik gitaristlerinden olan Begül Erhan, yapmış olduğu klasik gitar albümü ile bir ilke imzaladı. Türkiye’de bir kadın müzisyen tarafınca yapılmış ilk solo klasik gitar albümü olma özelliği taşıyan albüm, Anadolu Türkülerinin gitar tertip etmelerinden buluşmaktedir. Ada Müzik yaftasıyla yayımlanan bu albümde, özenli müzisyen ve gitaristlerin Türkü düzen etmeleri yer alıyor..

KLASİK GİTARIN SIRADIŞI MÜZİSYENİ…
Rastgele bir sanat müesseseninden yahut bilimsel niteliği olan çevreden eğitim ve destek almadan tamamiyle kendi çalışmalarıyla konser gitaristliği düzeyine erişmesiyle bilinen genç gitarcı, Türkiye’de sergilemiş olduğu başarılı performanslar neticesinde Avrupalı organizatörlerin dikkatini çekti. Bilhassa Klasik müziğin beşiği Avusturya’da, Avrupa’nın en elit konser salonlarından olan Viyana Konzerthaus’ta ve derhal hemen arkasından İtalya’nın dünyaca tanınmış adası Sicilya’da verdiği konserler ile Avrupalı müzik severleri kendisine fanatik bırakan genç müzisyen, her geçen gün Avrupa’da isminden söz ettirmeye sürdürmekte. Ülke dışından bir hayli müzisyenle ortak proje ve çalışmalarda bulunan gitarist, bilhassa klasik gitarı ve müziğini Anadolu’da birbi hayli gençle tanıştırmasıyla bilinmekte.
‘’Anatolian Folk Songs’’ adını taşıyan ve Türkiye’nin her bölgesinden on türkü düzen etmesinin olduğu albümü ile hem yurtdışında hem de Türkiye’de geniş kitlelere erişmeyi amacında olan genç gitarcı, önceden ulusal medyada çıkan röportajlarında hedefini özetle şu sözlerle izah etmişti;
‘’Hiç gidilmeyen yerlere gidip konserler verdim, vereceğim. Bu benim birincil hedefim”
‘’Kariyerimin ilk konserlerine Ankara’da iki ayrı devlet okulunun mezuniyet merasiminde sahne alarak başladım. Konserlerimin Türkiye’nin Başkenti Ankara benzer biçimde büyük bir şehirde düzen etmiş olmasına karşın bir hayli gencin ilk kere bir klasik gitar konseri izlediklerini ve de sevdiklerini görmek beni mutlu etmiş olduğu kadar da şaşırttı. Bundan sonrasında da bilhassa bu güne kadar hiç gidilmeyen yahut ilk kere klasik gitar konseri izleyecek olan kesimlerle buluşmak ve bu müziği anlatmak birinci hedefim oldu.
2011 seneninde olan Van depreminden bir süre sonrasında Japon ve Vietnamlı müzisyen dostlarım ile bir Anadolu turnesine çıktım. Gezim esnasındaki 10 günlük boşlukta onları Van’a götürerek, çocukların acılarını, kederlerini biraz olsun hafifletebilmek yerine sıra sıra okulları gezdik, çocuklara ve gençlere gitar enstrümanını tanıtıp, müzik üzerine sohbetler yapmış olduk ve dinletiler gerçekleştirdik, görmüş olduğumüz saygıdan ve sevgiden fazla etkilendik.
Bu da demek oluyor ki klasik müzik dar kesimlere hapsedilemeyecek kadar global, halkımızın her kesimi ile bütünleşecek kadar da kıymetli ve ihtiyaç duyulan bir müziktir. Gençleri yalnızca popüler kültüre değil, güzel sanatlara da yönlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.’’
‘’Bu albümü hanımlarımıza ithaf ediyorum’’
En son bu albümün, ülkemiz müziğine, genç kitlenin sanat içerikli yönelimlerine katkı sağlamasını temenni ediyorum. Bilhassa de son senelerde artarak geçindiren, her alanda şiddete maruz kalan ve ikinci tasarıya itilen hanımlarımıza bu albümü ithaf ediyorum.

25 Nisan ‘da satışa sunulacak olan albüm, 24 Nisan da iTunes üzerinden önsatışa sunulacak 1 Mayıs’tan bu yana ise tüm mecralarda yayınlanıyor olacak..

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu