Evlilik Sitesi

Bu Yanlışları Yapmayın!

Bu Yanlışları Yapmayın!, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Bu Yanlışları Yapmayın! gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Bu Yanlışları Yapmayın! ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bu Yanlışları Yapmayın!

Hayatınızdaki insanla veya flörtünüzle aranızdaki duvarları yıkmak mı istiyorsunuz? O zaman en başında baştan çıkarma hususunda neler yapmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Başarısız baştan çıkarma taktikleri hem karşınızdaki insanın sizden şüphe duyup uzaklaşmasına neden olmaktadır. Bu bağlamda onunla olan ilişkiniz boyunca daha duvarları yıkmak için daha hassas davranmanız gerektiğini söylemek yanlış olmaz.

 

Baştan Çıkarma Yerine Samimiyete Odaklanın

Gerek flört sürecinde gerekse ilişkinin ilerleyen dönemlerinde baştan çıkarma girişimlerinin tamamen gereksiz ve güven kırıcı olduğunu bilmek bi hayli mühimdir. Karşınızdaki insanın kırmızı noktasını bulup onu baştan çıkarmak yerine onunla içtenyet kurmanız ilişkiniz yönünden daha yararlı olacaktır. Bunun yanında karşınızdaki insanla ileriye gitmeden organik ve sıcak kanlı bir bağ geliştireceksinizdir. Aynı zamanda bu bağ aracılığıyla karşınızdaki insanla aranızda olan duvarları daha kolay bir biçimde yıkabilirsiniz.

 

Karşınızdaki İnsanın Nelerden Hoşlandığını Anlamaya Çalışın

Flört sürecinde karşınızdaki insanın beklentilerini bilmeden hareket etmek tamamen başarısız sonuçlar almanıza sebebiyet verecektir. Bu bağlamda onun kişisel zevklerini anlamaya çalışmak sizin için daha yararlı olacaktır. Örnek vermek gerekirse sohbet ederek içtenyet aşamasını bitirdiktan sonra karşınızdaki insanın hoşlandığı şeylere ağır ağır aşina olabilirsiniz. Duygusal olarak onun hoşuna gidecek şeyleri yerine getirmeniz, aceleci davranarak yapmış olduğunuz baştan çıkarma hamlelerinden daha yararlı olacaktır.

 

Ona Duymak İstediklerini Söylemek Yerine Gerçekleri Söyleyin

Flört sürecinde karşınızdaki insana duymak istediklerini bariz bir biçimde söylerseniz, o insanın size olan güvenini sarsmış olursunuz. Özellikle sürekli olarak olarak karşınızdaki öven ve ona iltifat eden tümcelerden uzak durmanız durmaya çalışın. Ona karşı daha doğal ve yapıcı konuşmanız, onun güvenini kazanmanız yönünden yararlı olacaktır. Bundan dolayı ona karşı dürüst olmaya ve gerçekleri söylemeye odaklanın.

 

Samimiyet Kurduktan Sonra Gerisi Gelecektir

Flört sürecinde yaşamınızdaki insan dürüstlüğünüze ve içtenyetinize inandığı anda her şey sizin için daha iyi bir alacaktır. Size olan davranışlarında daha sıcak kanlı tavırlar sergileyecek ve sizinle daha sık bir araya gelecektir. Hayatınızdaki insanla bu gibi bir içtenyete ulaştıktan sonra gerisinin geleceğinden şüpheniz olmasın. Unutmamanız gereken tek nokta duvarları yıkmak için dürüstlüğünüzden ve kişiliğinizden taviz vermemeniz gerektiğidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu