Ana SayfaPazarlamaBir Nakliye Şirketi Nasıl Kurulur?

Bir Nakliye Şirketi Nasıl Kurulur?

Bir Nakliye Şirketi Nasıl Kurulur?

Onlarca yıldır kamyon taşımacılığı Amerika’yı birbirine bağladı. Endüstri, günlük olarak kıyıdan kıyıya yük getiriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerinde, tek bir büyük teçhizattan başlayan nakliye şirketleri var. Amari Ruff gibi insanlar kamyonculuk işine başlar ve onları multi-milyon dolarlık şirketler haline getirir. Şirketi Sudu, endüstri için harika bir hikaye haline geldi; 300 $ ve bir Ford Ranger ile başladı; bu arada, evsizdi. İşe yarayacağını bildiği bir işe girmek için her şeyi riske attı. İşe yarayacağını biliyordu çünkü her yerde kamyonculara ihtiyaç var .

Herhangi bir işte olduğu gibi, bir nakliye şirketi kurmak da çocuk oyuncağı olmayacak; sadece aklını buna vermelisin. . Teksas’ta bir açık kasa nakliye şirketi,  halen devam eden yolculuğuna böyle  başladı. İstatistikler, kamyon taşımacılığı endüstrisinin Amerika Birleşik Devletleri içindeki tüm yüklerin %75’ini taşıdığı sonucuna varıyor. Bu, 700 milyar dolardan fazla mal anlamına geliyor. Sektöre olan ihtiyaç aşikar, ancak birçok kişi kendi şirketini kurmaktan korkuyor.

Kendi nakliye şirketinizi nasıl kurarsınız? Pekala, yolculuğunuzda size yardımcı olmak için adım adım bir plan geliştirdik.

ABD’nin Daha Fazla Kamyoncuya İhtiyacı Var

American Trucking Association tarafından söylendiği gibi, kamyon taşımacılığı endüstrisi 2018’de kabaca 60.800 sürücü açığı yaşadı. Bu istatistik, 2017’ye göre %20’den fazla arttı. 2028. Konu bununla da kalmıyor; sayılar, işlerinde pek iyi olmayan sürücüleri de içeriyor. Kamyon şirketleri bulabildikleri her sürücüye ihtiyaç duyduğundan, kaliteli yüzey kaplama eksikliği var. Yalnızca en büyük şirketler, direksiyon başında uzun yıllara dayanan deneyime sahip tecrübeli gazileri işe alma lüksüne sahiptir.

Ve bu tür bir korkunun nedeni cehalettir. Ancak, her zaman bir çıkış yolu vardır. Böylece, kamyon taşımacılığı işinizi başarılı bir şekilde kaydetmenize ve yürütmenize yardımcı olacak profesyonel bir iş kurma hizmetine her zaman başvurabilirsiniz.

Bunun için öncelikle iş planınızı hazırlamanız ve içindeki hedeflerinizi, değerlerinizi ve potansiyel risklerinizi belirlemeniz gerekecektir. Ardından, şirketinizi yasal olarak kurmak istiyorsunuz. İşletme sahipleri ve üyeleri için sınırlı sorumluluk avantajları nedeniyle işletme yapınız olarak bir LLC seçmenizi öneririz. Bununla birlikte, bir LLC, kişisel varlıklarınızı ve ticari sorumluluklarınızı ayırmanıza izin verecektir. Ve bu, bir iş kurma servisinin yardımına ihtiyaç duyabileceğiniz zamandır.

Alternatif olarak, bir LLC’yi nasıl kuracağınızı öğrendikten sonra , gerekli tüm kayıt evraklarını kendi başınıza hazırlamayı deneyebilirsiniz.

Kayıt işlemi genellikle LLC’niz için bir işletme adı seçmekle ve bunun %100 benzersiz olduğundan ve işinizi yürüteceğiniz eyalette mevcut olduğundan emin olmakla başlar. Ayrıca, pazarlama amaçları için bir DBA dosyası oluşturabilirsiniz. Ardından, yasal/vergi yazışmalarınızı halletmesi ve (varsa) devletten süreç tebligatı alması için profesyonel bir tescilli temsilci tutmak istiyorsunuz.

İşiniz bittiğinde, Ana Sözleşmenizi Dışişleri Bakanı’na sunabilirsiniz. Başvuru formunuzu genellikle çevrimiçi (tavsiye edilir) veya posta yoluyla gönderebilirsiniz.

Kuruluş Sözleşmenizi Sekreter tarafından gözden geçirip onaylattıktan sonra, ayrıca bir EIN almanız, bir İşletme Sözleşmesi hazırlamanız, gerekli tüm işletme lisanslarını/izinlerini almanız (bunun için yerel devlet kurumuna danışın), doğru olanı seçmeniz gerekecektir. LLC’niz için sigorta poliçeleri, yıllık raporlarınızı nasıl dosyalayacağınızı öğrenin vb.

Bununla birlikte, ilk kez kullanıyorsanız, hatalardan/hatalardan kaçınmak için tüm LLC kaydını profesyonel bir iş kurma hizmetine emanet etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Kıtlık salgını, işgalle ilgili bazı gerçeklerden kaynaklanmaktadır. Çalışma saatleri uzun, genellikle evden uzaktasınız, teslim tarihleri ​​kısıtlı, uykusuzluk çok yaygın ve bazı şirketler için ücretler düzensiz olabiliyor. Bu gerçekler, birçok insanın işe girmesini zorlaştırıyor. Ancak sektördeki kültürü daha iyi hale getirmek nakliye şirketlerinin elindedir. Amerika’nın daha fazla kamyoncuya ihtiyacı var; Amari Ruff gibi onu üstlenecek cesareti olan genç girişimcilerle başlar. İşte kamyon taşımacılığı işinizi yürütmenize yardımcı olacak altı adımlık bir plan. Bir teçhizatla başlasanız bile, ne olabileceğini asla bilemezsiniz. Kamyon şoförlerine olan ihtiyaç yakın zamanda ortadan kalkacak gibi görünmüyor, bu yüzden şirketinizi harekete geçirmenin tam zamanı.

CDL edinin

Her şeye başlamak için ticari bir ehliyete ihtiyacınız olacak. Bu biraz zaman ve eğitim gerektirir. Kamyonculuk sektörüne mal sahibi olarak girmeyi planlıyorsanız, önce sürüş konusunda biraz deneyim kazanmanız gerekir. Pek çok şirket, sürücülerinin kendileri için araba kullanmaya geri döneceklerini bildikleri takdirde, CDL okuluna gitmeleri için para öderler. Deneyim ve bilgi birikimine sahip olmak, işe başlamanız için çok önemlidir, bu nedenle okul konusunda size yardımcı olacak şirketler için araba kullanmayı deneyin.

Her Şeyi Planlayın

Deneyim kazandıktan ve kamyon taşımacılığı endüstrisinin tüm ayrıntılarını öğrendikten sonra, planlama zamanı. Hayattaki çoğu şey gibi, plan yapmadan gitmek asla iyi bir fikir değildir. Kendiniz için bir iş modeli yazmayı deneyin. Bu genellikle şöyle bir şeye benzeyecektir:

  • Pazar araştırması
  • organizasyon
  • Yönetmek
  • Ürünler
  • Pazarlama ve Satış
  • Finansman
  • finans

Bu temel faktörleri bilmek, bir nakliye şirketine sahip olma nihai hedefinize doğru ilerlemenizi sağlayacaktır. İş planınızı sorunsuz bir şekilde halletmek çok önemlidir. Daima en kötü durum senaryosuna hazırlanın; dünya zor ve senin için değişmeyecek. Bir sahip olarak sahip olduğunuz güçlü ve zayıf yönleri ve bunlardan doğabilecek sorunları bilmelisiniz. Karşılaşacağınız denemeler ve sıkıntılar konusunda kendinize karşı dürüst olmanız size ve işletmenize büyüme sağlayacaktır.

Giderleri Hesaplayın

Şirketinizin giderlerini hesaplamak hiç akıllıca değil. Cebinizden çıkacak her kuruşu bilmek istiyorsunuz. Kamyonlar, treylerler, lisanslar, uyumluluk ve kayıt işlemlerinin tümü şirketinizin parasına mal olur. Bunlar da sadece başlangıç ​​maliyetleri; şirketiniz ilerledikçe daha fazla maliyet artmaya başlayacaktır.

Yapabileceğiniz en iyi şey, ilk altı aylık tahmini işi toplayıp o miktarda para biriktirmektir. Bu, şirketinizin hızlı ve hazırlıklı bir başlangıç ​​yapmasını sağlayacaktır.

Yasal uygunluk, bir iş sahibi olmanın bir numaralı önceliğidir. Yasal uygulamalara uymazsanız, nakliye şirketiniz daha kapılarını açmadan kapatılır.

Başlamak için, ne tür bir nakliye şirketi istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bir LLC mi, şirket mi yoksa ortaklık mı olacak? Her farklı şirket türünün artıları ve eksileri vardır ve her bir yasal adın iş yapısını nasıl değiştireceğini bilmek önemlidir.

Ne tür bir şirket olacağınızı belirledikten sonra, kamyon taşımacılığının kurallarına ve düzenlemelerine uyduğunuzdan emin olmanız gerekir. ABD Ulaştırma Bakanlığı, şirketlerin yaptığı her şeyi toplar ve izler. Uyulması gereken vergiler, uyulması gereken ekipman kodları ve el altında bulundurulması gereken dosyalar vardır. Gereksinimler konusunda yolunuzu bildiğinizden emin olun. Şirketiniz kargo teslim etmeye başladığında, uymanız gereken kurallar ve düzenlemeler daha da katı hale gelir. Her şeye hazır ol.

Ekipman Satın Alın veya Kiralayın

Ekipman, nakliye endüstrisinde her şeydir. Kötü kamyonlar satın alırsanız, çok sayıda sorunla karşılaşırsınız. Ekipman satın alabilir veya kiralayabilirsiniz; Şirketiniz için hangisinin daha iyi olduğunu bilmek karar vermek zor olabilir. Bu sorunu çözmek için en iyi seçenek, halihazırda bir nakliye şirketinin sahibi-işleticisi olan biriyle konuşmaktır. Neyin uygun maliyetli olduğuna karar vermenize yardımcı olabilirler, ancak yine de olması gerektiği gibi çalışırlar.

Ardından, tüm sigortayı satın alın . Yolda bir şey olduğunda asla sorumlu olmak istemezsin ve olacak. İşinizi gönül rahatlığıyla yürütebilmek için tüm ekipmanlarınız için doğru sigortayı satın alın. Bir başka faydalı hamle de bir filo yönetim sistemine yatırım yapmak olacaktır . Bu, müşterilerinize sunduğunuz hizmeti büyük ölçüde geliştirecektir.

Sürücü Kiralama ve Müşteri Kazanma

Kendi başınıza başlamayı planlıyorsanız, sürücü kiralamanıza gerek kalmayacak. Bununla birlikte, bir kamyon filosu çalıştırmayı planlıyorsanız, belli ki bazı kalifiye sürücülere ihtiyacınız olacak; bazı durumlarda, kamyon sevkıyatçılarının hizmetlerine başvururlar . Indeed veya LinkedIn gibi iş bulma sitelerini kullanarak sürücüleri bulabilirsiniz; sizin için başvuranları daraltacaklar.

Sürücülerden bile daha önemli olan müşterilerinizdir. Şanslıysanız, büyük şirketlere daha ucuz bir alternatif arayan küçük bir işletmeyle karşılaşırsınız. Başlangıçta bu işlerden yararlanın; size büyük molanızı verebilirler. İndirimler sunun, kendinizi pazarlayın ve iş modelinizi satmak için elinizden gelen her şeyi yapın.

Ne yazık ki, yeterli niteliklere sahip olmayan sürücüler ve ihmalkar binek araç operatörleri, yüksek kamyon kaza oranları yaratmıştır. Siz veya ailenizden herhangi biri bir kamyon kazasına karıştıysa, tazminat alma hakkınız olabilir.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar