Evlilik Sitesi

Bir Düğün Masrafı Ne Kadardır ?

Bir Düğün Masrafı Ne Kadardır ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Bir Düğün Masrafı Ne Kadardır ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Bir Düğün Masrafı Ne Kadardır ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bir Düğün Masrafı Ne Kadardır ?

Bir düğün masrafı hemen hemen ne kadardır ? Düğün masrafı içinde neler mevcuttur ?

Gelinlik, damatlık, gelin saçı ve damat tıraşı, dış çekim, düğün salonu ve ev mobilyaları derken altın alışverişinin olduğu bir düğünün maliyeti en az 70 – 80 bin lirayı bulmakta. Tabi olmazsa olmaz veya bunların dışında kalan tercihlere göre fiyat çok daha yukarı düzeylere de çıkabilmekte.Fiyatlar gelinlikte 4 bin 500 liradan, damatlıkta bin 300 liradan başlıyor. Gelinlikte kullanılan malzeme, kalite ve işçilik arttıkça fiyatta yükselmekte. Gelin saçının maliyeti bin lira olarak düğün salonu yalnızca düğün hesaba katıldığında 10 bin TL’den başlamakta. Bu fiyata düğün çekimi, organizasyon, müzisyen ve pasta yiyecek maliyeti dahil. Kına ve nişan içinde salon tutulmak istenirse bu fiyat bir iki kat artabiliyor. Kınadan düğüne kadar hemen hemen 50 bin liralık altın alışveriş yapılmakta. Bu fiyat bütçeye göre 30 bin liraya kadar düşebilir. 

 

Evlilik hazırlığı içinde son haftalarda trend olanlardan birisi de dış çekim. Dış çekimde de fiyat verilen hizmete göre değişmekle birlikte 60 dakikalık bir çekim, aile albümü, poster ve canvas gibi armağanleriyle minimum bin liraya yapılabilmekte. Eğer son dönemin trendlerine uyularak düğün hikayeli, müzik klipli, balayında çekime dahil olmak üzere bir hizmet içinse çiftlerin 10 bin TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Düğün ve çalışmaları kadar mühim olan bir diğer şeyse ev ihtiyaçları. Yatak odası, yemek odası ve koltuk takımı dahil bir setin fiyatı 20 bin TL, çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesi dahil bir set ise en uygun 6000 TL’den alınabilmekte. Ev için halı ve perde maliyeti ise en az 6 bin TL.
Tüm kalemler toplandığında 4 bin 500 TL’den gelinlik, bin 300 TL’den damatlık, bin TL’ye gelin saçı, 300 TL’ye damat tıraşı, 10 bin TL’ye düğün salonu ve çekim, bin TL’ye dış çekim, 30 bin TL’lik altın ve takı alışverişi, 20 bin TL’ye ev mobilyası, 5 bin 900 TL’ye beyaz eşya ve 6 bin TL’ye halı ve perde alındığında bir düğünün maliyeti 80 – 90  bin TL’yi bulabilmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu