Evlilik Sitesi

Ayrılık Acısının Üstesinden Gelmek İçin Neler Yapılır?

Ayrılık Acısının Üstesinden Gelmek İçin Neler Yapılır?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Ayrılık Acısının Üstesinden Gelmek İçin Neler Yapılır? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Ayrılık Acısının Üstesinden Gelmek İçin Neler Yapılır? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Ayrılık Acısının Üstesinden Gelmek İçin Neler Yapılır?

Özellikle biten uzun süreli ilişkiler taraflar üzerindeki en olumsuz etkisi olan ayrılık acısı her ne kadar kişiden insana değişse de kimsenin yaşamak istemeyeceği bir histir. Kimilerinde uzun süreli kimilerinde ise günlük etki bırakan ayrılık acısını da hafif bir biçimde atlatmak olabilecek. Bu yazımızın konusu, acılı ayrılıkların en büyük psikolojik etkisi olan ayrılık acısının üstesinden gelme yollarından söz edeceğiz.

Başlangıçta Ailenize ve Sevdiklerinize Vakit Ayırın

Ayrılık acısının en zorlayıcı kısmı, ayrılığın hemen ardından yaşanan boşluk hissidir. Bu hissi bastırmak kolay olmadığı gibi üstesinden gelindiği durumda ayrılık acısının da hafifleyeceğini söylemek doğru olacaktır. Ayrılık sonrası bir araya gelen boşluk hissini bastırmak, tek başınıza yapabileceğiniz bir şey değil. Bundan dolayı değer verdiğiniz insanlarla dostlarınızla veya ailenizle daha fazla vakit geçirmeye odaklanmalısınız. Bahsettiğimiz boşluk hissi sevdiklerinizle vakit geçirdiğiniz taktirde az da olsa hafifleyecek bundan dolayı sevdiklerinizin yanında ağır ağır kendinizi mutlu hissetmeye ekranlara geleceksınızdır.

Hobilerinize ve Hoşlandığınız Aktivitelere Yoğunlaşmaya Odaklanın

Arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle vakit geçirmenin bunun yanında kendinize de vakit ayırmanız gerekecektir. Lakin bunu yaparken sizi oyalayacak ve kafanızı dolduracak aktivitelere yoğunlaşmanız daha sağlıklı olabilir. Özellikle duygusal anlamda yaşadığınız boşluğun üstesinden gelebilmek adına el becerilerinizi kullanabileceğiniz bir hobi edinebilirsiniz. Ayrıca kitap okuma, film veya dizi izleme gibi dikkatinizi başka yere çekecek etkinliklere de yoğunlaşmanız faydalı olacaktır.

Mesleki Önceliklerinize ve Geleceğinize Kafa Yorun

Ayrılık acısının en büyük psikolojik etkilerinden bir diğeride her şeyden elini ayağını çekme yaratmasıdır. Bahsi geçen etkinin üstesinden gelmek için okulunuzu, işinizi veya geleceğinizle alakalı planlarınızı dikkatli düşünmeniz yararlı olabilir. Bu bağlamda yaşamınıza daha dikkatli yön verebilmek adına psikolojik olarak sizi yavaşlatan ayrılık acısını bastırmaya öncelik verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu