Sohbet

askyeri

[ad_1]

Aşkyeri

Askyeri Nedir? – Aşk, genel olarak insanın bilinçsiz şekilde yerine getirdiği işlerin, davranışların arkasında yer alan bir kontrol merkezi görevi görmektedir. Davranışları, duyguları, konuşmaları ve birçok unsuru kontrol altına alıp yönlendiren insan duyguları çok çeşitlidir. İnsan aşkduyuları sayesinde karşılaştığı yeni durumlara uyum sağlar mı bilmem , kendini kontrol edemez bir hal alır:). Bütün bunları yapan aşkın tüm duygularıdır. Aşk ve askyeri farklı türlere ayrılmıştır.Bunlardın başında da duygusal zeka gelir.

 

aşkyeri,askyeri

İnsan zekası yapılan pek çok araştırma neticesinde üç ana bölüme ayrılmıştır. Bunlardan ilk çok yaygın olarak bilinen ismi ile Askyeri:Mantıksal Zeka’dır. Sık sık yapılan Ask testleri ile bu alanın kapasitesi ölçülmeye çalışılır. Bir diğer zeka türü ise Askyeri:Ruhsal Zeka’dır. İnsanlar günlük yaşantısında pek çok olay yaşamaktadır. Bu olayların sebebini ise bazıları gözle görülmeyen metafiziksel sebeplere dayandırmaktadır. Ruhani olarak sebep ve sonuç arama kısımına ise ruhsal zeka denilmektedir. Ask ise duygusal zeka kısmını oluşturmaktadır.

İngilizce Emotional Intelligence kelimelerinin baş harflerinden oluşan Ask Duygusal olan zeka, duyguların anatomisi üzerine çalışma yapan alandır. İngiliz bilim insanı Howard Gardner’e, duygusal zekayı, insanları psikolojik olarak motive eden, onlara yol gösteren, duyguları anlama ve yorumlama biçimlerini içeren zeka alanı olarak alandırmaktadır.

Bu tür sadece belirli bir alanla sınırlı değildir. Hayatımızın her alanına etki eden, gerek iş hayatı gerek okul günlerinde, evde, sosyal ortamlarda ,dostyeri ve sohbet yeri adresinde yayılış gösteren ve etkileşim gösteren bir güce sahiptir.

İnsanlarla karşılaşıldığında onları duygusal olarak tanımlama, değerlendirme süreci Duygusal Zeka’nın anahtarı olarak görülmektedir. Eğer ask ve zeka etkili şekilde kullanılmak isteniyorsa duyguların değerlendirilmesi gerekmektedir her aşamada. Bu durum farkındalığın ortaya çıkmasına özgüvenin oluşmasını sağlayarak Duygusal Zeka’nın gelişmesini sağlayacaktır. Bu nedenle ilk adım duygusal farkındalığın farkına varılmasıdır.

Duygusal olaylar ilk yaşandığında genellikle insanlar çok az farkına varır durumların. Bu nedenle öz güvenin gelişmesi gerekmektedir. İrade ve güvenirlik kişinin kendine olan güvenini geliştirir. Her zeka alanında olduğu gibi bu zeka alanında da önemli basamaklardan birisi motivasyon’dur. Duyguları anlamanın en mantıklı yanı empati yapmaktır. Empati karşıdaki ile aynı duyguları paylaşmayı içerir. Bakışlardan hareketlerden karşıdaki kişinin neler yapabileceğini kestirerek ona göre davranmayı içerir.

Evet bizdesohbet öyle sevgi,samimi,sıcak ki bu duyguları paylaşmakta en doğruyer olarak gördüm.Dostlar makaleme ve duygularıma şimdilik ara vermekle beraber iştiraklerimiz olan diğer parasiz sohbet adreslerimizide kullanarak sunucumuza sohbet adresimize gelebilirsiniz. Vakit ayırıp askderyasi makalesini sabırla okduğunuz için sonsuz tşklerimi sunmanın yanında sohbetyerimiz.com , sevgiyeri.net , Chatyeli.com adreslerimizi de ziyaret etmenizi rica eder.Sosyal hesaplarımızdan da takip edebilirisiniz. Kalın sağlıcakla…

 

The post askyeri first appeared on sevgiyeri.com – Bedava Sohbet, Chat Odaları, Mobil Sohbet.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu