Evlilik Sitesi

Aşkta Kadın Erkek Arasındaki Duygu ve Düşünce Farklılıkları

Aşkta Kadın Erkek Arasındaki Duygu ve Düşünce Farklılıkları, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Aşkta Kadın Erkek Arasındaki Duygu ve Düşünce Farklılıkları gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Aşkta Kadın Erkek Arasındaki Duygu ve Düşünce Farklılıkları ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Aşkta Kadın Erkek Arasındaki Duygu ve Düşünce Farklılıkları

Kadın ve erkek, fıtratları gereği farklı olduklarından olaylara ve durumlara verdikleri tepkiler de genelde değişiklik gösterir. Her ne kadar gündelik hayatta ve iş yaşamında bu değişiklikların farkına varmasak da işler aşk geldiğinde durum değişir. Birbirinden duygusal açıdan tamamen ayrılan bu iki canlı, aşk yaşamları boyunca gerek duygu gerekse düşünceleriyle birbirine tamamen zıt profiller çizebilirler. Aşkta kadın ve erkek içinde fark denildiğinde ise işler daha da karmaşıklaşıyor. Bu paylaşımımızda da bu karmaşıklığın özüne inecek ve kadın erkek içindeki duygusal değişiklikları irdeleyeceğiz.

 

Kadınlar Daha Duygusal Düşünmeye Meyilli

Aşk yaşamında kadın ve erkek içindeki en temel fark, kadınların daha duygusal temelli düşündüğü gerçeğidir. Her ne kadar içinde bulunan duruma göre değişse de kadınlar, erkeklere nazaran daha duygusal düşünce yapılarında olduklarından ilişki süreçlerinde aynı durumlara partnerler aracılığıyla farklı tepkiler verilebilir. Erkeklerin pek de duygusal olmayan yaklaşımları, genelde kadınlar aracılığıyla yanlış yorumlanarak ilgisizlik olarak algılanabilir. Tam da bu durumda, kadın erkek üzerinde baskı kurmaya başlar ve ilişki dinamikleri ağır ağır değişir.


Kadınlar Erkeklere Göre Daha Detaycı Düşünürler

Detaycılık her ne kadar kişiden insana göre değişse de genelde kadın ve erkek içindeki belirgin değişikliklardan bir diğeride detaycılık üzerinden şekillenir. Erkekler genelde aşk yaşamında içinde bulundukları durumu yüzeysel olarak değerlendirirken kadınlar çok yönlü düşünerek olayı her yönden ele alırlar. Bu da onlara ilişkilerine farklı açılardan bakabilme olanağı verir. Detaycılığı yüzünden partnerinin görmediklerini gören kadınlar, ilişkileri üzerine erkeklerden daha fazla kafa yorarlar. Kadınların bu detaycılığı, erkekler aracılığıyla yanlış yorumlanabilir bir takım güven ve kontrol poblemlerina sebebiyet verebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu