Evlilik Sitesi

Aşkı Öldürmenin 10 Farklı Yolu

Aşkı Öldürmenin 10 Farklı Yolu, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Aşkı Öldürmenin 10 Farklı Yolu gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Aşkı Öldürmenin 10 Farklı Yolu ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Aşkı Öldürmenin 10 Farklı Yolu

Aşk, bir insanın yaşamı boyunca hissedeceği en büyülü duygu olsa da ne yazık ki ölümsüz değildir. Yoğun, şiddetli ve hararetli duyguları barındırdığından aşk en ufak bir çalkantıda son derece büyük poblemleri bununla birlikte getirebilir. Nefret, öfke, kin gibi alışılmadık hisleri de bununla birlikte getiren bu sorunlar zamanla aşkın ölmesine de neden olabilir. Bu paylaşımımızda aşkı öldüren can alıcı hatalardan söz edeceğiz.

 

  1. İhanet

Hepimizin aklına ilk gelen şey ihanet. İhanet aşk boyunca tarafların asla dokunmaması gereken bir günah. Ne kadar büyük olursa olsun bir aşkın, ihanet ile yüzleştiğinde yaşamasına ihtimal yoktur.

 

  1. Yalan

Yalan da ihanet gibi aşk öldüren büyük günahlardan. Aşkınıza sahip çıkmak ve onu sürdürmek istiyorsanız sevgilinize karşı dürüst olmalı bundan dolayı yalandan kaçınmalısınız.

 

  1. Güvensizlik

Karşınızdaki insana karşı güvensizlik beslediğinizde bu ilişkinizin tüm boyutlarını etkiler. Onun her hareketini sorgular ve nedensiz biçimde onu suçlarsınız. Dolayısıyla aşkınızın fazla yaşaması olabilecek değildir.

 

  1. Sürekli Eski Anma

Aşkı öldüren bir diğer davranış şekili karşınızdaki insana karşı sürekli olarak eski ilişkilerinizden söz etmek olacaktır. Onu eski ilişkilerinizle kıyaslama gibi davranışların asla telafisi yoktur.

 

  1. Yapılan Şeyleri Yüze Vurma

Yaptığınız güzel şeyleri veya fedakarlıkları yaşamınızdaki insanın yüzüne vurursanız, ilişkiniz pamuk ipliğine bağlı demektir.

 

  1. Kıskandırmak

Hayatınızdaki insanı ufak tefek şeylerle kıskandırmak hoşunuza gidiyor olabilir. Kıskanılmak her ne kadar güzel bir his olsa da bunun aşırıya kaçıldığında ilişkinizi olumsuz etkileyecek bir davranış olduğunu unutmamakta yarar var.

 

  1. Sorumsuzluk

İlişki öldüren bir diğer sorun ise sorumsuzluktur. Hayatınızdaki insana karşı üzerine düşen sorumluluklarınızı yerine getirmeme durumu, o birinin sizden gün geçtikçe uzaklaşmasına neden olacaktır.

 

  1. Davranışsal Tutarsızlık

İlişkilerinize olumsuz etki edecek bir diğer sorun da davranışsal tutarsızlıktır. Tavır, duygu ve düşüncelerinizde bi hayli hızlı değişimleri karşınızdaki insana yansıtmanız, bu insanın sizden şüphe duymasına sebebiyet verebilir.

 

  1. Agresif Tutumlar

Aslını söylemek gerekirse ihanet kadar yıpratıcı bir etken olan agresif tutumlar, ilişkiyi listedeki bir çok maddeden daha çok etkiler. İstatistiklere göre ciddi ilişkilerdeki en büyük kopuşlar ani sinirlilik durumları gibi etkenlerden kaynaklanmaktadır.

 

10. Söz Dinlememe

Söz dinlememe durumu ilişkinin otoritesiyle alakalı bir şey değildir. Karşınızdaki insanın sizi uyardığı ve sizin hakkınızda hoşlanmadığı bir şey varsa size bunu belirtecektir. Sizin onun sözünü dinlememeniz ise ilişkinizin seyrini büyük miktarda değiştirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu