Evlilik Sitesi

Aşık Olmamıza Gerçekten Engel Var mı?

Aşık Olmamıza Gerçekten Engel Var mı?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Aşık Olmamıza Gerçekten Engel Var mı? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Aşık Olmamıza Gerçekten Engel Var mı? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Aşık Olmamıza Gerçekten Engel Var mı?

Gelmediği zaman senelerce kapımıza uğramayan aşk, geldiği zaman da gümbür gümbür gelir. Uzun süre kapımızı çalmadığı durumlarda da inancımızı sarsar veya duygusal açıdan boşlukta hissetmemize neden olabilir. Psikolojik olarak bu durumlarda aşkın gerçek olup olmadığını sorgular ve inancımızı kaybederiz. Bu paylaşımımızda böylesini durumların üstesinden gelmek için yapılması gerekenlerden ve gerçekten aşık olmamızı engelleyen etkenlerden söz edeceğiz.

 

Güven Sorunu Aşkın Önündeki En Büyük Engel

Her nerede “aşık olamıyorum” cümlesi görürseniz bilin ki o cümleyi söyleyen birinin en büyük sorunu güvendir. Güven sorunu gerçek aşka ve duygulara engel olduğu gibi karşımızdaki insanı istemeden kırmamıza da sebebiyet verebilmektedir. Güven sorunu aynı biçimde duygusal olarak yaşamınızdaki insanlara karşı aşırı sorgulayan tutumumuzun da sorumlusu olabilir. Durum böyle olunca güven sorunu, duygusal ilişkilerin önünde açılması gereken mühim bir engel olarak öne çıkar.

 

Güven Sorununu Aşmak İçin Neler Yapılabilir?

Güven sorununu aşmak için yapılacak en mühim şey karşınızdaki insana değer vermekten geçer. Ona karşı benimsediğiniz aşırı sorgulayıcı tavrı bir kenara bırakarak ona gerçekten değer verdiğinizi hissettirebilirsiniz. Bu doğrultuda yaşamınızdaki insanla aranızda daha sıcak bir ilişki sürdürecek ve o insana verdiğiniz değer aracılığıyla işlerin yoluna girdiğini göreceksinizdir. Aynı biçimde güven problemi, ilişkilerde geleceği düşünmenizi engelleyen problemlerden de biridir. Geleceğe yönelik planlar yapmak ve ilişkinizi sağlam temellere oturup gerçek aşk hissini yaşamak istiyorsanız öncelikli olarak karşınızdaki insana güvenmeyi deneyebilirsiniz.

 

Geçmiş İlişkilerin Omzunuzdaki Yükünden Kurtulun ve Karşılıklı İlişki Geliştirin

Geçmiş ilişkilerin size yaşattıkları hala aklınızı kurcalıyor, canınızı yakıyor olabilir. Durum böyle olunca da duygusal yaşamınıza yeniden yön vermek için daha yapıcı tutumlar sergileyebilirsiniz. Geçmişte yaşanan olumsuz tecrübeleri unutmaya odaklanıp yaşamınıza yeni aldığınız insanla işlerin farklı yürüyeceğine inanarak ilişkinizi karşılıklı olarak şekillendirmeye odaklanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu