Ana SayfaFinansAltına Yatırım Yapmanız İçin En İyi Nedenler

Altına Yatırım Yapmanız İçin En İyi Nedenler

Altına Yatırım Yapmanız İçin En İyi Nedenler

Birkaç yıldır yatırımcılar altına yöneldi. Olağanüstü bir mağaza değerine sahip olduğuna inanılıyor. Bunun nedeni, kağıt varlığının birkaç zarar verici faktöre duyarlı olmasıdır. Yine de, bu yatırım hakkında internette yüzen birçok soru var. Potansiyel yatırımcılar bunun iyi bir yatırım olup olmadığını sormaya devam ediyor. Buna girmenin güvenli olup olmadığını bilmek istiyorlar.

Değerli metal yatırımı düşünüyorsanız bu parça tam size göre. Altın, kralların metali olarak kabul edilir. Bugüne kadar hala muazzam bir değere sahip olan bir tanesidir. Bu, servetini başarısız ekonomiden korumaya çalışan herkes için faydalı olacaktır.  Altına en iyi nasıl yatırım yapılacağı hakkında daha fazla tartışmak için  Lear Capital gibi güvenilir bir değerli metal yatırım şirketi arayabilirsiniz  .

Altına Yatırım Yapmanın Faydaları

Değerli metal seçeneklerine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, kararınızdan emin olmanız için işte harika nedenler.

Değerini Koru

Oh evet, sarı metal değerini koruyor. Bu, kağıt para birimleri, adi madeni paralar ve birkaç varlık türü için geçerli değildir. Aslında altın yüzyıllardır değerini korumaya devam ediyor. Fiziksel altının da kendine has özellikleri vardır. Ve bu özellikler oldukça değerlidir.

Korozyona karşı direnci ile ünlüdür. Aynı zamanda eriyebilir. Bu, bu değerli metal için harika bir satış noktasıdır. Çok hızlı bir şekilde işlenebilir ve madeni para olarak da damgalanabilir.

Enflasyona Karşı Korumalar

Sarı metal, enflasyona karşı koruma sağlayabilmesiyle ün kazandı. Ve bu enflasyon, kağıt varlığın değerini azaltabilir.

Altına ne olursa olsun, onu çıkarmak ve üretmek için aldığı değer her zaman korunacaktır. Oysa kağıt varlığın değeri teorik olarak sıfıra düşebilir.

Geçmişte, enflasyon borsanın düşmesine neden oldu. Değerli metaller için durum böyle değil. Enflasyon sırasında sarı metal yükselmeye devam etti. Bu, kağıt paranın sarı metal karşısında alım gücünü kaybetmesinin bir sonucudur.

Bunun nedeni, sarı metalin o para birimi türünde fiyatlandırılmasıdır. Yatırımcılar, para birimlerinin değeri düştüğünde, artan değerde altın satın alma eğilimindedir.  Enflasyon durumunda daha iyi yatırım kararları vermenin ipuçları için  bu sayfaya göz atabilirsiniz  .

Farklı Şekillerde Tutulabilir

Altın tutmanın farklı yolları olduğunu biliyor muydunuz? Pek çok yatırımcı, onu külçe ve madeni para şeklinde tutmanın akıllıca olduğunu düşünüyor.

Yine de, yararlanmak için bazı uygun seçenekler var. Bu seçenekler, değerli metallere yatırım yapmak isteyenler için mevcuttur. Altından kar elde etmenin akıllıca bir yolu madenciliğe yatırım yapmaktır. Altın madenciliği, depolama stresi yaşamadan metalin fiyat artışından faydalanmanızı sağlar. Altın boğa piyasalarında madencilik hisseleri çoğu zaman değerli metallerin fiyatlarından daha iyi performans gösterir.

Bu değerli mülkü elinizde tutmak istiyorsanız, önce hangi forma karar vermelisiniz. Onları barlarda tutmaya karar verebilirsiniz. Ancak, etkileyici görünümlerine rağmen ağırlaşabileceklerini ve saklamanın garipleşebileceğini unutmayın. Optimum koruma için fiziksel çubukları bankalarda veya kasalarda saklamanız gerekecektir.

Ancak, madeni para satın almaya karar verirseniz, yine de bir kararla karşılaşırsınız. Koleksiyon paraları ister misin? Yoksa yeni basılmış madeni paralar mı istiyorsunuz?

Koleksiyon paraları, yatırımın benzersizliği için prim ödediğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda, temsil ettiği kıtlık için bir prim ödediğiniz anlamına da gelir. Öte yandan, yeni basılmış madeni paralar, sarı metali hobi olarak almayan kişiler için çok uygundur.

Siyasi Dengesizlik

Hiçbir piyasa belirsizlikten hoşlanmaz. Sarı metal, içte ve dışta siyasi koşullardan bağımsız olarak değerini korumasıyla çok iyi bilinir. Örneğin siyasi bir kriz yaşanıyorsa altın yükselme eğilimindedir. Yatırımcılar buna bayılıyor. Sarı metalin portföylerinin güvende kalmasını sağlamasından keyif alıyorlar.

Peki ya Altın IRA’lar?

Altın IRA’lar, sarı metali tutmak için kullanılan bireysel emeklilik hesaplarıdır. Ve bunlar yavaş yavaş popüler hale geliyor.

IRA’nızı bu değerli metalle desteklemek oldukça faydalıdır. Emeklilik paranız için olağanüstü bir koruma sağlar. Bu da yardımcı olur çünkü piyasa değişiklikleri yatırım portföyünüzün ilerlemesini değiştirebilir. Öte yandan, geleneksel IRA’lar çoğunlukla hisse senetleri ile saklanır. Geleneksel IRA’lar da mükemmeldir, ancak yalnızca istikrarlı bir ekonomi ve hükümetle gelişebilirler.

Küresel ekonomi zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyor. Bu nedenle, kağıt varlıkları ortadan kaldırmak en iyisidir. Bunlar bu noktada riskli. Değerli metal IRA’ya yatırım yapmanın çeşitli faydaları vardır. Önemli portföy çeşitlendirmesi sağlayabilirler. Bu, riske karşı koruma sağlar ve zor kazanılan nakit paranızı enflasyondan koruyabilir. Bu bağlantı https://www.marketwatch.com/story/how-you-can-use-your-ira-to-invest-in-gold-and-other-precious-metals-and-the-federal-tax- çıkarımlar-11606949164, değerli metaller IRA’ya yatırım yapmakla ilgili daha fazla bilgiye sahiptir.

Daha Yüksek Talep

Gelişmekte olan pazarlara sahip yüksek nüfuslu ülkeler sarı metale olan talebi artırdı. Bu değerli eşya, bazı yüksek nüfuslu ülkelerin kültüründe önemli bir yere sahiptir. Bu tür ülkeler Hindistan ve Çin’i içerir. Hindistan’da düğün mevsiminde sarı metalin değeri artıyor. Bu da küresel talebi artırıyor.

Tedarik Kısıtlamaları

Mevcut birçok altın arzı, dünya merkez bankalarının külçe altın pazarlamasından kaynaklanmaktadır. Tipik olarak, sarı metal çok az bulunduğunda fiyatı artar.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar