Ana SayfaAlmanya MaaşlarAlmanya'da Boyacı Maaşı 2023

Almanya’da Boyacı Maaşı 2023

Almanya’da Boyacı Maaşı 2023

Almanya’da boyacı maaşı 2023 yılı için ortalama aylık 2000 Euro ile 3000 Euro arasında değişmektedir. Ortalamanın üstünde çalışan bir boyacının geliri aylık 4000 Euro ve üzerine çıkacak şekilde olabilmektedir.

Almanya geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi sürecinde yaşamış olduğu kalifiye çalışan işçi kaybını gidermeye yönelik Çalışma Bakanlığı tarafından bir takım önlemler alabilme yoluna gitmiştir. Bu bağlamda bir çok sektör için, başta hizmet sektörü olmak üzere, kalifiye işçi alımı yapılacağının duyurulduğu Almanya’da boyacı ihtiyacı da olduğu açıkça bildirilmiştir. Özellikle Türkiye’de bu alanda kalifiye işçinin varlığı Türkiye’de boyacı olarak hizmet veren Türk vatandaşları için önemli bir iş imkanı olarak değerlendirilmektedir.

Ancak Almanya işçi alırken bir takım kurallar ve bu kuralların yerine getirilmesi için önemli şartlar içeren özellikler aramaktadır.

Almanya’da Boyacı Olarak Çalışabilmek İçin

Almanya’da boyacı maaşı 2023 yılında çalışma saatlerine bağlı olarak 4000 Euro’nun üzerinde seyrettiği için Türk vatandaşları için cazip bir hale gelmeye başlamıştır. Özellikle son dönemlerde kur farkının tavan yapması ile Almanya’da işçi olarak çalışmak Türkiye için tercih edilen bir iş kapısı olarak değerlendirilmeye başlandı. Ancak Almanya kalifiye eleman aramasına rağmen ülkesinde işçi olarak çalışmak isteyen kişilerden bir takım yeterlilik talep etmektedir.

Alman Hükümeti bu kapsamda öncelikle dil yeterliliği aradığı işçilerde iletişim kurabilecek derece Almanca bilgisi ve sonrası için de işçi vizesine başvuru sağlayarak vizeyi alabilme zorunluluğunu çalışma koşulu olarak öne sürmektedir.

Vize başvurusunun öncesinde Almanya’da iş bularak bu iş için gerekli sözleşme ile vizeye başvuru yapan ve vize için gerekli evrakları eksiksiz hazırlayarak vizeye başvuru yapan vatandaşlar işçi vizesi için onay aldığı taktirde artık Almanya’da boyacı olarak çalışmaya başlayabilecektir.

Almanya’da Boyacıların Çalışma Koşulları

Almanya’da inşaat sektörü için ortalama haftalık çalışma süresi 41 saat olarak belirlenmiştir. Bu sürenin üstünde çalışmak istenmesi durumunda primler devreye girerek kişilere ek ödeme yapmak koşulu ile çalışmasına izin verilebilmektedir.

Almanya’da boyacı maaşı 2023 yılı için ek mesailer ile 4000 Euroları bulabilmektedir. Normal standart çalışan bir boyacı için 2000 Euro ile 3000 Euro arasında değişen aylık boyacı maaşı da bir Türk vatandaşı için son derece ideal bir rakam olacaktır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar