Evlilik SitesiErkek Arkadaş Bul

Acaba Hakkımda Ne Düşünüyor? Beden Dili Hakkında Merak Edilmesi Gerekenler

Acaba Hakkımda Ne Düşünüyor? Beden Dili Hakkında Merak Edilmesi Gerekenler, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Acaba Hakkımda Ne Düşünüyor? Beden Dili Hakkında Merak Edilmesi Gerekenler gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Acaba Hakkımda Ne Düşünüyor? Beden Dili Hakkında Merak Edilmesi Gerekenler ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Acaba Hakkımda Ne Düşünüyor? Beden Dili Hakkında Merak Edilmesi Gerekenler

Karşımızdakinin duygu ve düşüncelerini anlamamız için en ideal yollardan birisi olan vücut dili bunun yanı sıra günlük iletişimimizin mühim bir parçasıdır.  Özellikle mühim görüşmelerde ve buluşmalarda karşımızdaki insana karşı duygularımızı belli etmek ve onun bizimle olan diyaloğu ile ilgiliki hislerini anlamak için vücut dili bi hayli mühimdir. Flört aşamasında karşıdaki insanın duygu ve düşüncelerini merak eden insanlar, birkaç mühim vücut dili tüyosuyla sorunsuz bir biçimde bunları anlayabilir. İşte vücut dili ile ilgili bazı mühim tüyolar…

Karşınızdaki İnsanın Gerginliğini Oturuş Şeklinden Anlayabilirsiniz

Vücut diliyle alakalı en mühim tüyolardan biri buluşmada karşınızdaki insanın oturma pozisyonudur. Eğer karşınızdaki insan sorunsuz bir pozisyonda ve size dönük bir biçimde oturuyorsa, bu insanın size karşı dürüst davranıyordur. Lakin oturma pozisyonunu sürekli olarak değiştiriyor ve vücut hatlarını geren şekiller alıyorsa bu insanın tedirgin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sürekli oturma pozisyonunu değiştiren bir insanın sorduğunuz sorulara mantıklı yanıtlardan ziyade kaçamak yanıtlar vermesi olağandır.

Mimikler Davranış Analinizin Anahtarı

Mimikten kastımız güler yüzlü veya somurtkan olması değil. Karşınızdaki insanın sizinle kurduğu diyalog esnasında sizi ne kadar dikkatle dinlediği. Ayrıca karşınızdaki, diyaloğunuz boyunca sizin argümanlarınıza kaçamak ve kısa yanıtlar vermesi durumu, sizi yeteri kadar dikkate almadığını ifade eder. Eğer dile getirdiklerinize uzun uzun yorum yapmayı yeğliyorsa sizi içten bir biçimde dinlediğini ve anlatılarınıza kafa yorduğunu söylemek yanlış olmaz.

Dikkatini Ne Şekilde Kullandığını Çözmeye Çalışın

Vücut dilini anlamanın anahtarı karşınızdaki insanın dikkatini ne biçimde kullandığını anlamaktır. Bu bağlamda karşınızdaki insanın dikkatini hangi noktalara verdiğini anlarsanız, bu insanın sizi ile ilgili ne düşündüğünü de net bir biçimde anlayabilirsiniz. Konuşma esnasında sizin dile getirdiklerinizi gözlerinizin içine bakıp dinliyorsa, flörtünüzün size karşı alakalı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Lakin konuşma esnasında dikkatini cep telefonu veya gereksiz detaylara veriyorsa, bu insanın sizden sıkıldığını ve uzaklaşmak istediğini söylemek doğru olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu